NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Do služby v arcidiecézi vstupuje pět nových kněží

By Publikováno 28. 6. 2021 1 července, 2021 Aktuality, Fotogalerie

Pět mladých mužů přijalo v sobotu 26. června 2021 dopoledne v katedrále sv. Václava kněžské svěcení z rukou arcibiskupa Jana Graubnera pro službu v olomoucké arcidiecézi.

„V evangeliu jste slyšeli, že Ježíš si své učedníky vybral za přátele. Abych tedy mohl jednat in persona Christi, musím nejdříve být jeho přítelem. A kdo je zván být Ježíšovým přítelem, hledá především to, co chce on, to je zachovávat jeho přikázání,“ zdůraznil ve své homilii svěcencům arcibiskup Graubner. Podobně je podle něj k hlásání slova nutné nejprve ho vpustit do svého vlastního života, osvojit si ho a žít ho. „Jako kněží se máme dělit o to, co vám Bůh dal zakusit. Máte přitahovat ne k sobě, ale ke Kristu a do společenství jeho církve,“ dodal.

Svěcení poté z arcibiskupových rukou přijalo pět kandidátů.

Filip Hochman (1992, Kyjov) nastoupí jako kaplan do Rajnochovic. Primiční mši svatou oslaví v pondělí 5. července od 15.00 na Masarykově náměstí v Kyjově.

Petr Janíček (1994, Šternberk) zůstává jako kaplan nadále v Přerově, kde dosud působil v jáhenské službě. Svou první mši svatou bude slavit v neděli 27. června od 15.00 na farní zahradě v Újezdě u Uničova.

Dominik Kovář (1995, Vsetín) prožije svůj první kaplanský rok v Holešově. Primici oslaví v sobotu 3. července od 15.00 u kostela sv. Kateřiny v Lidečku.

Michal Staufčík (1994, Uherské Hradiště) také zůstává jako kaplan v místě, kde dosud působil jako jáhen, tedy ve Valašských Kloboukách. Primiční mši svatou bude celebrovat v sobotu 10. července od 15.00 na náměstí Velké Moravy (u kostela Ducha Svatého) ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

Václav Škvařil (1991, Vyškov) bude kaplanskou službu vykonávat ve Strání. Primici oslaví v úterý 6. července od 10.30 ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově.

Záznam celé bohoslužby je možné zhlédnout zde.

Fotogalerie (František Ingr a Zbyněk Šišpera / Člověk a Víra)