NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Hvězdou Velehradu pro mladé bude Godzone

By Publikováno 22. 6. 2021 Aktuality

Mladí fandí Velehradu už sedmým rokem. Cílem projektu je přilákat na Dny lidí dobré vůle Velehradě mladou generaci a seznámit ji s našimi kořeny, s místem, kde se psala historie. I letos se mladí návštěvníci mohou těšit na své oblíbené hudební hvězdy, mrštné parkouristy, ale i poklidnější aktivity, jako jsou deskové hry nebo soutěže. Hřebem programu bude ve 21:15 „GODZONE worship night VELEHRAD“. Program pro mladé na Velehradě podporuje Nadace CREDO CZ.

Mladí budou fandit celé odpoledne

Program Mladí fandí Velehradu začne 4. července v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do 22. hodiny. Těšit se můžete na rozličné aktivity připravené Společenstvím Brno Worship a projektem ON z Valašských Klobouk, představí se též „Medicinaulici“, kteří zájemce mj. zasvětí do pravidel první pomoci. Na pódiu vystoupí mladá talentovaná zpěvačka a valašská rodačka Kamila Polonyová, která loni oslnila porotce Česko Slovenské SuperStar svou vlastní písní „Nad našú Hošťálkovú“. Společně s Kamilou zahraje i zazpívá písničkář Honza Grebík. Chybět nebude ani tradiční a velmi odvážné vystoupení mladých parkouristů v podání Luba Bauma se skupinou Improve Yourself. Návštěvníci se mohou těšit na parkourové workshopy a soutěže.

O parkouru

Disciplína pocházející z Francie, jejímž základem je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!

Zdroj: www.velehrad.eu