NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

S manželovou smrtí jsem dosáhla poznání Boží existence

By Publikováno 16. 6. 2021 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Vždycky jsem cítila, že můj život neběží jen tak náhodou, a Boží přítomnost jsem prožívala ještě intenzivněji v období, kdy umíral můj manžel, vzpomíná pro rubriku Zkušenosti s Bohem Pavla.

K víře mě přivedl můj manžel, který mě ještě jako můj kamarád a přítel naučil základní modlitby, po jeho boku jsem přijala svátosti křtu a manželství a který před dvěma roky odešel k Pánu setkat se s ním tváří v tvář.

Vždycky, a už i jako člověk bez vlastní zkušenosti s vírou, jsem cítila, že můj život neběží jen tak náhodou a všechno, co se mi kdy stalo a děje, mělo a má být. S údivem jsem si uvědomovala přítomnost něčeho, co jsem neznala a co teď už znám. Přítomnost Pána jsem prožívala ještě intenzivněji v období pro mě nejtěžším, když umíral můj manžel. S jeho pozemskou smrtí jsem překonala tak těžce pochopitelnou a uchopitelnou představu o nesmrtelnosti lidské duše a dosáhla přesvědčivého poznání existence Boha.

Z Písma svatého mám nejraději evangelium podle svatého Jana. Život Ježíšův je pro mne naprosto mimořádný a inspirující. Všechny jeho promluvy mají obrovskou duchovní hloubku a je velmi těžké si vybrat jen jeden citát, který by mi byl povzbuzením dále do života. Opravdu bych si přála navštívit Izrael a projít se po místech, kudy kráčel živý Ježíš, spojit alespoň jaksi jeho „fyzično“ s duchovním poselstvím, které si nakonec volím: „Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života.“

Pavla