NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Zemřel jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc Petr Skočdopole

By Publikováno 15. 6. 2021 Aktuality

V neděli 13. června 2021 ve věku nedožitých 50 let náhle zemřel jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. (ALSOL) Petr Skočdopole.

Petr Skočdopole se narodil 13. září 1971 do rodiny lékařů v západních Čechách, avšak v jejich šlépějích se nevydal. Již od dětství jej přitahoval les. Vystudoval proto střední lesnickou školu v Písku a lesnickou fakultu v Brně. Díky své píli a nadání se brzy ocitl ve vedoucí funkci a od roku 2005 působil jako ředitel divize u Vojenských lesů a statků ČR.

V roce 2018 nastoupil do funkce jednatele Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, kde se zasloužil o významný rozvoj firmy, rozšíření výrobního potenciálu a nastolení moderní lesnické i personální politiky. V této době se také zasadil o vznik SVOL – komory církevních lesů, z.s., v rámci níž jako předseda spolku aktivně prosazoval moderní lesnictví, založené na principech dlouhodobě udržitelného hospodaření.

Petr Skočdopole byl vášnivým myslivcem, čestně a oddaně hájil zájmy lesa, vlastníků lesa i zájmy svých kolegů a podřízených. Zanechal za sebou hlubokou stopu dobře odvedené práce a inspirativních myšlenek. Jeho optimistická životní filozofie byla úzce spjatá s lesem: „Vykácená holina neznamená zkázu a prázdnotu. Les tam ve skutečnosti už je, mladý a nízký, to jen my jej nevidíme…“

Zdroj: ALSOL.cz