NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pojďte se s námi ztišit v přírodě Hostýnských vrchů, zvou křesťanští podnikatelé

Jste stále vytížení? Musíte vyřešit mnoho problémů? Nemáte na to dostatek času? Trápí vás něco v soukromém životě a chcete najít cestu k řešení? Pojeďte do ticha a načerpejte u pravého zdroje života. Pojďte s námi nabrat nejen duchovní síly. Abyste mohli dávat, potřebujete také získat. Dny v tichu budou mít podnikatelé a manažeři možnost strávit od sobotního večera 10. do středečního rána 14. července 2021, tentokrát na Svatém Hostýně.

„Dny v tichu nejsou exerciciemi v pravém slova smyslu. Chceme dát lidem prostor vystoupit ze starostí covidového roku a možnost nasměrovat kompas svého života k Bohu, který má pro situaci každého z nás naději,“ říká Marek Chvátal, projektový manažer KOMPASu.

Co může přítomné povzbudit bez ohledu na to, jak se rozhodnou dny strávit, je večerní sdílení. Každý večer bude vyhrazena jedna hodina, kdy účastníci mohou říct jak se mají, co v tichu prožívají a kudy zrovna jdou. „Paradoxně jsme v tichu zjistili, jak jsme si blízcí, že i když každý jdeme jinou cestou tak za stejným cílem. Za Bohem, jak nám svědomí dovolí,“ říká Marie, která zároveň povzbuzuje i ženy podnikatelky k účasti na Dnech v tichu. „Určitě si myslím, že Dny v tichu jsou i pro ženy, protože my ženy si potřebujeme určité věci srovnat a je to skvělé v tom, že ač milujeme svoje muže a svoje děti, tak prostě ten klid a ten odstup je velmi potřebný,“ uzavírá.

Jedním z prostředků, jak dát v tichu větší prostor Pánu Bohu je i půst o chlebu a vodě. Na Vranově u Brna, kde se konaly Dny v tichu naposledy, využila možnost postit se více než polovina účastníků a ohlasy byly velmi pozitivní. Půst však není v žádném případě povinností. Nejde o to, být v napětí z nedostatku potravy, které by člověka soustředilo jen na prázdný žaludek.

Více informací