NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 7. do 13. června 2021

By Publikováno 7. 6. 2021 Aktuality, Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Každý z nás se zabývá nějakou prací a to od dětství, kdy si děti na práci jen hrají, přes učení se ve škole až po práce „dospělácké“. Býváme unavení a toužíme po odpočinku – fyzickém i duševním. V Noční lince v pondělí 7. června od 22.30 se spolu s Klárou Beránkovou zamyslíme nad tím, jak se dá odpočívat.

Nejen nás lidi, ale i zvířata někdy trápí různé nemoci a všemožné bolístky. O práci zvěrolékaře si budeme povídat s paní veterinářkou. Další díl Barvínku o povolání poslouchejte v úterý 8. června od 16.00.

V úterý 8. června vám v pořadu olomouckého studia přiblížíme výběrem novinek z Univerzity Palackého v Olomouci. Řeč bude např. o vzdělávací online hře Internet Highway pro žáky základních škol nebo o ekomapě zaměřující se na tzv. udržitelný životní styl. Pořadem od 22.00 provází redaktorka Radka Rozkovcová.

Skupina Zuby nehty vydala po sedmi letech nové album s názvem Srdce ven. Při té příležitosti se Martin Kyšperský na dálku propojil hned se třemi jejími členkami – Markou Míkovou, Alicí Flesarovou a s Janou Kaplanovou, která se do kapely vrátila po pauze a vystřídala za bicími dlouholetou bubenici Hanu Řepovou. Pořad Jak se vám líbí poslouchejte ve středu 9. června v 19.15.

Tomáš Koláček je mladý, talentovaný hudebník a zpěvák. Působí v několika hudebních tělesech a hraje na různé smyčcové nástroje. Nedávno natočil své první profilové cd písní a hudebních experimentů, které v jeho životě hrají důležitou roli. Tomáš Koláček bude hostem Folklorního okénka, ve kterém představí své „tři světy“, ve středu 9. června v 16.55.

Jaroslav Pokorný je vystudovaný jaderný fyzik a bývalý katolický kněz, který sloužil na misiích na Filipínách. Dnes je ženatý a působí jako kazatel Církve bratrské v Českém Těšíně. Co způsobilo zásadní obraty v jeho životě? A jak se svou zkušeností vnímá odlišnosti jednotlivých křesťanských církví a ekumenismus. Nenastává čas na odložení rozdílů mezi křesťanskými vyznáními? Ptát se bude Ondřej Havlíček v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 10. června v 16.00.

Které skladatele a textaře inspirovaly voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, bezedné slatě, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců šumavského národního parku? Objevuje se v textech písní i pramen nejdelší české řeky? Krajinou Šumavy budeme procházet v podání českých i moravských dechových hudeb ve čtvrtek 10. června v 16.55 v dalším vydání týdeníku Hrajte kapely!

V hudebním týdeníku Slyšte, lidé! se v sobotu 12. června budeme věnovat novinkám z romské hudby. Představíme si španělského pianistu Dorantese, budeme si hrát z alba, která představuje mladé katalánské kytaristy, zaměříme se na poslední nahrávky zesnulé „královny romské hudby“ Esmy Redžepové ze Severní Makedonie i na kariéru její adoptivní dcery Eleonory Mustafovské. Představíme si také slovenskou primášku Barboru Botošovou nebo projekt Angrusori, v jehož rámci se spojili romští hudebníci ze Slovenska, experimentální orchestr z Norska a česká zpěvačka Iva Bittová. Poslouchejte v 19.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.