NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pastorační směrnice pro slavení Světového dne mládeže v místních církvích

By Publikováno 4. 6. 2021 Aktuality, Mládež

Desítky let se mladé generace setkávají s biskupy v diecézích a slaví Světový den mládeže na diecézní úrovni. Papež František schválil 22. dubna 2021 nový dokument, který reflektuje důležitost a význam diecézního dne mládeže, zve ke společnému zapojení a doprovázení mladých lidí.

Celá záležitost není jen úkolem diecézních center mládeže, ale každého věřícího, každé farnosti, každé řehole nebo hnutí, spolku nebo jiné organizace v dané diecézi. Studujte ho, šiřte ho (v pastoračních radách, misijních a evangelizačních skupinách, modlitebních společenstvích apod.) a hledejte možnosti, jak se do společného slavení Světového dne mládeže zapojit.

Přiložme ruce k Božímu dílu, ať metodou synodality vytváříme podmínky, kdy mladí zakusí živou víru, opravdové svědectví a dobrou formaci pro své osobní rozhodnutí následovat Ježíše Krista. Své návrhy, postřehy zasílejte místnímu diecéznímu centru mládeže.

Za modlitby, doprovázení mladých, za hledání a vytváření nových pastoračních cest děkuje otec Kamil Strak a celá Sekce pro mládež ČBK

Ke stažení: cirkev.cz/cs/dokumenty-vatikanskych-instituci

Dokument v PDF