NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nové číslo časopisu Rodinný život: Bůh můj i tvůj

By Publikováno 19. 5. 2021 Aktuality, Média, Rodiny

Když jsem jako malá přemýšlela o Bohu, vysnila jsem si ho jako bělovlasého staršího muže s dobrosrdečným výrazem ve tváři… takový prototyp pohádkového dědečka. Postupem času jsem zjistila, že lidé mají o Bohu různé představy a přisuzují mu rozmanité podoby, které jsou často odrazem toho, co je pro ně v životě důležité. Myslím, že právě to je na něm úžasné – můžete si ho ve své fantazii vykreslit tak, aby vám byl skutečně blízký. Nemůžete se splést. Druhé letošní číslo Rodinného života přináší různé pohledy na náš vnitřní svět a připomíná, že „Bůh je můj i tvůj“, ale zároveň pokaždé náš.

O čem to tentokrát bude?

  • o rozmanitosti, to především… zaměříme se na odlišnosti, které nás ve výsledku spojují
  • zajímavé rozhovory na téma víry a jejího předávání v rodinách (V nebi bude velká párty, Bůh je i v nečekaném…)
  • seznámení s novými posilami našeho redakčního týmu
  • rubrika Téma se zaměřuje na církve v české společnosti a ekumenismus („Jsme si blíž?“, Festival UNITED)
  • sekce Vztahy a výchova je opět plná vtipných úvah, tentokrát na téma trávení svátečních (nejen nedělních) odpolední. A ano, Ondra bude mít zase „Kecy“
  • nechybí ani Duchovní život s neotřelou a neokoukatelnou Babiččinou teologií a dalším dílem o svátostech. MUDr. Krausová představí životní příběh manželů Boothových

Na stránkách časopisu opět najdete chutný recept, tipy na zajímavé knihy a odkazy k tématu a tentokrát i anketu o zajímavé ceny. Svou činnost představí Centrum pro rodinu Jitřenka z Hranic.

Další nápady, inspirativní texty a podněty pro váš rodinný život najdete na našich webových stránkách www.rodinnyzivot.eu. Ukázkové číslo i předplatné si můžete nejjednodušeji objednat přes webový formulář, poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250) nebo e-mailem (rodinnyzivot@ado.cz). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

Markéta Matlochová