NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Slovy nemohu vyjádřit vděčnost za manželku – dar od Boha

By Publikováno 28. 4. 2021 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Bůh mi dal člověka, který do mého života víry vnesl světlo, a já mu za svou dnes již manželku stále děkuji, říká v dalším příběhu z rubriky Zkušenosti s Bohem Aleš.

Svůj vztah k Bohu jsem zpočátku zakládal na osobních zkušenostech, hledání, často tápání a radostném objevování Boží lásky a milosrdenství. Obracíval jsem se modlitbou na Boha s otázkami cíle a smyslu života a hledal ten „pravý a osobní vztah k Bohu“.

Před sedmi lety mě Bůh obdaroval přítomností člověka, který do mého života z víry a s vírou přinesl světlo, pochopení a rozšíření pohledu na Boží přítomnost. Často jsme spolu diskutovali a probírali naše zkušenosti praktikujícího katolíka, který si hledal cestu k Bohu a žité víře. Minulý rok jsme přijali svátost manželství.

Nikdy nemohu slovy vyjádřit svou vděčnost za manželku, za dar, který jsem dostal od Boha. Mohu – vlastně teď již můžeme – jen tiše setrvávat v modlitbách za naši lásku a štěstí, za všechny potřebné, kterým nebylo tolik dáno. Skrze naši žitou víru chceme ukazovat cestu dalším lidem, stejně jako manželka ukázala tehdy mně, protože komu bylo hodně dáno, hodně se od něj bude požadovat.

Aleš