NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Jak hlásat evangelium ve svém okolí? Ukáže to on-line seminář o farních buňkách

By Publikováno 26. 4. 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana

Již pátý seminář o farních evangelizačních buňkách (FEB) se tentokrát koná on-line, součástí bude také návštěva živé buňky. Uskuteční se v sobotu 15. května 2021 a jeho cílem je seznámit s fungováním farních evangelizačních buněk, podělit se o zkušenosti, inspirace a také nabídnout konkrétní pomoc v přípravě pro farnosti, které by chtěly začít.

„Ve farních evangelizačních buňkách máte poslání pomáhat farnímu společenství, aby se stalo rodinou a aby nacházelo svoji misionářskou povahu,“ říká papež František. A P. Vojtěch Koukal, referent Mezinárodního organismu služby FEB pro ČR, k tomu dodává: „Jako pastýři hledáme způsoby, jak oživit farní společenství, jak se přiblížit k lidem hledajícím nebo na periferii farnosti. Jednou z odpovědí je metoda farních evangelizačních buněk.“

Příležitost k jejímu poznání nabídne plánovaný seminář. V jednotlivých blocích objasní, co vlastně jsou farní evangelizační buňky a jak je rozběhnout také ve vaší farnosti, jak spolu s Ježíšem poznávat Boží sen o nás, jak se starat o svůj oikos, jak účinně sloužit a žít srdcem skutečného misionáře ve světě…

Těší se na vás za český národní tým farních evangelizačních buněk: P. Vojtěch Koukal, P. Kamil Obr, P. Radek Maláč, David Kasan a mnozí další.

Seminář je otevřen pro kněze i laiky. Většina programu od 8.30 do 17.30 bude volně přístupná na YouTube, k večernímu programu on-line návštěvy živé buňky od 19.00 je nutné se přihlásit na webu www.evangelizacnibunky.cz.