NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů bylo zveřejněno

By Publikováno 22. 4. 2021 Aktuality

Mottem prvního světového dne prarodičů a seniorů, který vyhlásil v lednu papež František, je úryvek z Matoušova evangelia: „Já jsem s vámi po všecky dny“ (Mt 28,20). Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

Podle zprávy Dikasteria pro laiky, rodinu a život se 1. světový den prarodičů a seniorů bude letos slavit 25. července 2021.

„Mottem, které pro tento den vybral Svatý otec jsou slova: „Já jsem s vámi po všecky dny“. Je to též příslib blízkosti a naděje, kterou si mladí a senioři mohou navzájem projevovat. Nejen vnoučata a mladí jsou totiž povoláni být přítomnými v životě starých lidí, ale také senioři a prarodiče mají poslání evangelizovat, modlit se a povzbuzovat mladé lidi ve víře. K podpoře oslav tohoto dne v místní církvích a společenstvích nabídne Dikasterium pro laiky, rodinu a život v polovině června několik pastoračních materiálů, které budou dostupné na stránce www.amorislaetitia.va.“

Své rozhodnutí ustanovit světový den prarodičů a seniorů oznámil papež František 31. ledna 2021 při modlitbě Anděl Páně. Slavit se bude pravidelně čtvrtou neděli v červenci, v blízkosti liturgické památky sv. Jáchyma a Anny, Ježíšových prarodičů.

Zdroj: www.cirkev.cz