NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Říkají mi, že jsem hodně dokázal, ještě nedávno mi ale něco chybělo

By Publikováno 21. 4. 2021 Aktuality, Zkušenosti s Bohem

Z života na ulici jsem se vypracoval až do vedení velké firmy, teprve v kostele jsem ale našel lék na své strádání, svěřuje se v rubrice Zkušenosti s Bohem Radek.

Od narození jsem byl křesťansky vychováván hlavně díky své babičce. V 18 letech jsem se dostal do konfliktu s mojí maminkou a ta mě vyhodila z domu. Skončil jsem na ulici jako bezdomovec. Neměl jsem nic, jen jedny šaty a pár korun. Psychicky jsem byl na dně. Zůstala mi jen víra a naštěstí pár dobrých přátel.

Díky víře, pomoci Boží a pomoci mých přátel jsem se dostal z nejhoršího a postupně se začal vypracovávat. Dnes zastávám funkci obchodního ředitele a člena představenstva jedné akciové společnosti s 270 zaměstnanci. Lidi kolem mě mi často říkají, že jsem hodně dokázal. Musím se však přiznat, že jsem poslední dobou stále častěji trpěl pocitem vnitřního strádání. Prostě mi něco chybělo.

Jednoho dne se mě na setkání rodičů dětí, které jdou k prvnímu svatému přijímání, kněz zeptal, jestli bych se nechtěl zúčastnit přípravy na biřmování. Trošku mě to zaskočilo, ale řekl jsem, že ano. Druhý den bylo první setkání a já jsem šel do kostela. Po cestě jsem pozoroval, jak se mi hlavou honí rozporuplné myšlenky. Co to vlastně je biřmování? Co tomu řeknou lidi, protože jsem nebyl žádný vzor křesťana, který chodí pravidelně do kostela. Dokonce jsem jednu chvíli uvažoval, že se otočím a vrátím zpět. V tento moment jsem najednou uslyšel vnitřní hlas a ten mi říkal: „Jen tam klidně jdi a ničeho se neboj, sedni si, poslouchej a o zbytek se nestarej.“

Šel jsem tedy kostela a sedl dozadu do lavice a očekával, co se bude dít. Když pak kněz k nám všem v kostele promluvil, cítil jsem, jak se to ve mně uvnitř rozjásalo. Měl tehdy velmi krásnou řeč, ve které jsem našel odpovědi na všechny moje předešlé otázky. Ihned jsem ucítil obrovskou touhu po svátosti biřmování, po Duchu Svatém. Pochopil jsem, že to je to, co mi chybí a způsobuje pocit prázdna v mém nitru.

S pomocí Ducha Svatého bych ve svém životě chtěl napodobit svého patrona sv. Pavla, apoštola národů. Chtěl bych pomáhat lidem najít opravdovou víru, která bude postavena na lásce.

Radek