NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupství vybralo nového ekonoma

By Publikováno 16. 4. 2021 Aktuality, Hospodaření

Novým ekonomem Arcibiskupství olomouckého bude od 1. května 2021 Martin Pirkl, dosavadní jednatel městské společnosti v Ústí nad Orlicí. Arcibiskup Jan Graubner ho jmenoval po projednání se sborem konzultorů a ekonomickou radou arcidiecéze.

Ing. Martin Pirkl je absolventem České zemědělské univerzity, Provozně ekonomické fakulty a Ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice. Osm let působil jako jednatel městské společnosti v Ústí nad Orlicí a spolu se 120 zaměstnanci se úspěšně staral o poskytování nezbytných a strategických služeb pro město. Má dlouhodobou praxi v účetnictví, personalistice a řízení podniků. Vedle toho je dlouholetým členem ekonomické rady své farnosti, zajímá se o liturgii a vykonává službu akolyty. Volný čas aktivně tráví s rodinou v přírodě.

„Na novou roli se velice těším. Je to pro mě velká výzva – zejména široká role kompetencí v ekonomické oblasti arcibiskupství, jeho dceřiných firem, Charit a farností,“ říká ke svému jmenování Martin Pirkl.

Pro pozici ekonoma Arcibiskupství olomouckého byl vybrán po pečlivé přípravě. Nejprve se na základě vypracování profilu pracovní pozice uskutečnilo výběrové řízení na dodavatele profesionálních executive search služeb, na jehož základě pak samotné výběrové řízení vedl renomovaný headhunter Jan Brázda ze společnosti Constellation. Výběrové řízení proběhlo v několika kolech a jeho součástí byly osobní i telefonické pohovory. Úspěšní uchazeči podstoupili též kompetenční testy. Jmenování novým ekonomem bylo rovněž projednáno sborem konzultorů a ekonomickou radou arcidiecéze (dle kán. 494 § 1 CIC) s kladným výsledkem.