NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Zbožnost je užitečná: arcibiskup Graubner v nové knize vzpomíná na boj s koronavirem

By Publikováno 12. 4. 2021 Aktuality

V knížce „Zbožnost je užitečná ke všemu“, která v Karmelitánském nakladatelství vychází v průběhu letošního dubna, podává olomoucký arcibiskup Jan Graubner svědectví o tom, co prožíval na těle i na duchu během svého zápasu s nemocí covid-19 v prosinci loňského roku. Kdy nejvíce pocítil svá omezení? A jak se ho v nejhlubší krizi dotýkal Bůh?

To jej přivádí k úvahám o základech duchovního života. Život s Bohem není strnulý – je to spíše pohyb od jednoho úkolu k dalšímu, zcela jinému. V tomto pohybu pak vnímáme lépe, jak spolu úzce souvisejí duchovní život a naše zdraví, modlitba a naše stresy, hledání Boží vůle a naše zralost nebo čisté svědomí a naše motivace jednat dobře.

Nejsme na světě sami, žijeme ve vztazích. Máme odpovědnost za své manželství, svou rodinu, své město, svou firmu i svou zemi. Zbožnost je opravdu užitečná ke všemu. Díky ní zvládáme těžké osobní krize, ona je oporou a pevným základem našeho života i tmelem našich vztahů.

Brožovaná publikace o 112 stranách je výrazem vděčnosti arcibiskupa Jana Graubnera za podporu, jíž se mu od lidí dostávalo v době, kdy byl upoután na nemocniční lůžko. I proto najdeme v jejím závěru několik modliteb.

Knihu lze po vydání zakoupit například v e-shopu Karmelitánského knihkupectví.