NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Žáci církevní ZŠ ve Veselí pečovali o tygra i o peníze

By Publikováno 12. 4. 2021 4 května, 2021 Aktuality, Školy

Velikonoce, tygr, nanotechnologie, reklama i finanční gramotnost. Škála témat, kterými se v průběhu uplynulých týdnů zabývali žáci a učitelé Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou, byla velice pestrá.

Velikonoce online

Velikonoční svátky jsme si připomněli na třídnických hodinách. Kaplan CZŠ P. Ondřej Poštulka a jáhen Václav Škvařil také připravili velikonoční stream věnovaný přípravě slavnostní večeře na Zelený čtvrtek jako vstup do velikonočních událostí. Jednalo se o klasickou židovskou večeři, kterou tvoří nekvašené chlebové placky se sladkou a hořkou přílohou a pečený beránek. Na závěr popřáli všem klidné a požehnané svátky strávené mezi nejbližšími.

Pomáháme zvířatům v ZOO Lešná

Třída 3.A se rozhodla podpořit ZOO Lešná, a to formou projektu: „Půjč si zvíře na víkend“. Děti si vybraly tygřici Tanju.

Beseda o nanotechnologiích

Nanotechnologie je téma, které se dnes velmi často objevuje v souvislosti s ochrannými pomůckami. V rámci online hodin fyziky v 7. ročníku proběhla beseda s panem Lukášem Konečným z české firmy nanoSPACE, který vysvětlil žákům princip nanotechnologií. Ukázal na konkrétních příkladech jejich výhody a také jejich budoucí využitelnost při výrobě filtrů vody a vzduchu, nanonátěrů, nanobaterií a dalších předmětů běžné denní potřeby.

Jak se natáčí reklama?

Třída 5.A společně čte v době distanční výuky knihu Malý miliardář od Davida Walliamse. Je to příběh chlapce Joea, který se setká s dětskou herečku Lauren hrající v televizní reklamě… Na základě této epizody se uskutečnila beseda se studentkou Magdalenou Bušinovou, která si zahrála v televizní reklamě a působila i v divadle. Žáci se dozvěděli, jak probíhá natáčení reklamy a jak se dá hrát divadlo i online.

Úspěch v soutěži Finanční gramotnost

Tým z prvního stupně, ve složení Gabriela Vyskočilová, Tomáš Habarta a Prokop Novák uspěl v krajském kole a postoupil do republikového finále soutěže Finanční gramotnost, kterou organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z.s.