NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 6. do 11. dubna 2021

By Publikováno 6. 4. 2021 11 dubna, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V úterý 6. dubna nás v dubnovém magazínu Barvínku čeká povídání o skautingu. Uslyšíme rozhovor se sv. Jiřím, patronem skautů, a také si připomeneme Mezinárodní den dětské knihy. Začínáme v 16.00.

Manamana je edice nakladatelství Meander zaměřená na vyprávění biblických příběhů ilustrovaných velmi mladými výtvarníky. V této edici nakladatelství nepředkládá biblické texty dětskému čtenáři za každou cenu, tedy i za cenu nepřiměřeně velkého zjednodušení nebo zastření původního smyslu textu, ale snaží se o úpravy citlivé a k dětskému čtenáři empatické. Více o tomto projektu se dozvíte v pořadu olomouckého studia v úterý 6. dubna ve 22.00.

Ve čtvrtek 8. dubna si do pořadu Na dřeň Hana Strašáková pozvala animátorku, ilustrátorku a fotografku Elišku Podzimkovou. Jejich rozhovor začíná v 16.00.

19. března 2021 zahájil papež František v církvi Rok rodiny. Při této příležitosti si v rámci Dotýkání světla připomeneme jeho zamyšlení nad radostí z lásky po synodě o rodině. Sedmkrát otevřeme posynodální apoštolskou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Hostem redaktora Marka Chvátala bude teolog Jaroslav Filka. Poslouchejte poprvé v sobotu 10. dubna od 20.15.

Andrea Hýblová strávila rok a čtvrt ve dvou komunitách Paulínek v USA. O tom, čím se liší sestry Nového světa od těch evropských, v čem jsou konzervativnější a v čem naopak progresivnější se dozvíme v rozhovoru, který s ní pro pořad Křesťan a svět vedla Ráchel Veselá. Ve vysílání jej uslyšíte v neděli 11. dubna ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.