NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Výstavba domů, na které přispívají i čeští věřící, už v Pákistánu začala

By Publikováno 29. 3. 2021 Aktuality

Na podzim roku 2020 se mnozí z nás zapojili do pomoci chudým křesťanským rodinám v oblasti Derekabad, které v důsledku silných monzunových dešťů přišly během několika dnů o střechu nad hlavou.

Celkový počet domů a rodin dosahoval čísla 300. Náš cíl byl pomoci s výstavbou alespoň 10 domů, protože náklady na pevnější domy z pálených cihel jsou poměrně vysoké. Pro 8–9člennou rodinu stojí stavba solidního domku 50 tisíc korun. Místní misionáři obláti se pro tento riskantní krok rozhodli, protože ze všech úvah to bude jediné trvalejší řešení situace křesťanských rodin v této oblasti.

Díky vaší pomoci jsme do pákistánského Derekabadu mohli opravdu odeslat pomoc na stavbu 10 domků. Díky pomoci z různých míst se tedy podařilo postavit 17 domů, 13 je v procesu výstavby a je reálný výhled na dalších 20.

Velké díky všem, kdo pomohli! Vaše pomoc nám ukazuje, že společně můžeme věci měnit! Zároveň prosíme o pokračování pomoci, zatím má naději na střechu nad hlavou pouze 50 rodin. Za misionáři denně přicházejí rodiny v nouzi s prosbou o pomoc…

Prosíme vás o pomoc s výstavbou dalších 10 domků, což dává částku téměř 500 tisíc Kč. Znovu vám děkujeme za vaši lásku a starost o Pákistán! Dary lze zasílat na účet oblátského misijního díla: 244 816 241/0300, variabilní symbol 410.

P. Günther Ecklbauer, OMI