NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

24hodinové čtení Bible opět kvůli nouzovému stavu proběhne on-line

By Publikováno 26. 3. 2021 Aktuality, Kalendář hlavní strana
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana

Celodenní a celonoční čtení Bible ve městě Olomouci je unikátním projektem Paschalia Olomucensia ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem, Římskokatolickou farností sv. Mořice a Dcerami sv. Pavla (paulínkami). Devátý ročník tohoto čtení pak výmluvně vypovídá o tom, že se v městě Olomouci stalo již tradicí to, co mělo svůj počátek v Římě.

Již minulý rok nečekaná protiepidemická opatření realizaci v její standardní podobě zkomplikovala (nebylo tedy možné, aby zájemce o čtení v daný čas přišel osobně na radnici do kaple sv. Jeronýma). Avšak díky dostupnosti moderních technologií mohli pořadatelé nahrávky konkrétního textu, který si zájemci o předčítání vybrali, zveřejnit na webu. Následně byla odeslaná nahrávka přiřazena k vybranému času a čtení, čímž vznikla kompaktní skupina těch, kteří se tak stali čtenáři Čtyřiadvacetihodinového čtení v roce 2020.

Jelikož nás všechny protiepidemická opatření limitují také letos, byli pořadatelé nuceni uchopit realizaci Čtyřiadvacetihodinového čtení stejným způsobem: on-line, a v naději, že se již příští rok budeme moci opět při této příležitosti potkat osobně v kapli sv. Jeronýma.

Přijměte tedy pozvání, podpořte tuto myšlenku osobním zapojením se a dovolte, aby Boží slovo promluvilo k tomuto světu i skrze vás.

Jak na to?

V první je řadě je potřeba registrovat se na www.paschaliaolomucensia.cz/cteni-bible a vybrat si zde čas a úryvek, a to do 31. března. Poté se můžete pustit do čtení a svůj přednes natočit ve formátu audio nebo video. Nakonec ho nahrajete na odkaz, který vám přijde při registraci do e-mailu. Nahrávky budou zveřejněny na Zelený čtvrtek 1. dubna od 15.00.

Zdroj: www.PaschaliaOlomucensia.cz