NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Velikonoční soutěž o interaktivní prohlídku Arcibiskupského paláce

By Publikováno 25. 3. 2021 Aktuality, Památky

Jak získaly jednotlivé dny týdne před Velikonocemi své jméno, co si v ten který den připomínáme, proč se Velikonoce slaví? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky budou děti hledat ve velikonoční soutěži. Soutěžit se bude od neděle 28. března do pondělí 5. dubna 2021 a vyhrát je možné interaktivní rodinnou prohlídku Arcibiskupského paláce.

Děti se obvykle ptají rodičů: „A proč to tak je?“ A i když tím často drnkají na nervy dospělých, je to krásná vlastnost. Úkolem „dospěláků“ je trpělivě se snažit hledat na dětské otázky odpovědi. Pracovníci turistického centra Arcidiecézního paláce se proto rozhodli vyjít z dětských, avšak nikoli naivních otázek.

„Soutěž začíná na Květnou neděli a končí na Velikonoční pondělí. Každý z těchto dní se na facebookovém profilu Arcibiskupského paláce v Olomouci objeví krátký text a nápověda k tajence. Cílem je najít v něm písmeno nebo písmena, z nichž na konci vyjde tajenka,“ popisuje Vendula Prostředníková z turistického centra. Vyluštěné odpovědi pak mohou děti po skončení soutěže zasílat na e-mail prostrednikova.vendula@ado.cz, a to až do neděle 11. dubna.

Soutěžit mohou všechny děti od 7 do 13 let, buď jako jednotlivci, anebo sourozenci jako jeden tým. Za každou rodinu se ovšem smí účastnit pouze jedno dítě nebo tým. Výherce pro celou svoji rodinu získá vstupenku na interaktivní prohlídku Arcibiskupského paláce.

Úplná pravidla soutěže