NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Bohoslužby Svatého týdne z katedrály se budou vysílat on-line

By Publikováno 25. 3. 2021 4 dubna, 2021 Aktuality

Bohoslužby a obřady Svatého týdne, které bude v olomoucké katedrále sv. Václava celebrovat arcibiskup Jan Graubner, lze sledovat v přímém přenosu na kanálu YouTube. Vedle toho se zde konají také další bohoslužby a modlitební setkání.

Mše svaté z hlavního chrámu arcidiecéze se dlouhodobě vysílají vždy v neděli od 10.00 a výjimkou nebude ani začátek a konec Svatého týdne – Květná neděle (28. března) a neděle Zmrtvýchvstání Páně (4. dubna).

Na Zelený čtvrtek celebruje arcibiskup Graubner v 9.30 mši svatou se svěcením olejů a v 18.00 pak mši svatou na památku poslední večeře.

Velkopáteční obřady bude olomoucký arcibiskup vést od 18.00.

Velikonoční vigilie na Bílou sobotu, při které přijmou křest dospělí katechumeni, začíná v 19.00.

Vzhledem k aktuálně platným opatřením, která počet přítomných omezují na 10 % kapacity, se navíc po všechny dny tridua uskuteční v katedrále také další bohoslužby, tentokrát již bez přímého přenosu. K účasti na nich je třeba se přihlásit předem prostřednictvím farního webu www.katedralaolomouc.cz. Farář P. Ladislav Švirák je bude vést na Zelený čtvrtek od 16.00 a na Velký pátek od 15.00.

A ty, kdo chtějí nejvýznamnější dny liturgického roku strávit ještě jinak, zvou kanovníci ze zdejší metropolitní kapituly také k hodince četby a ranním chválám: setkání začíná na Velký pátek a Bílou sobotu v 8.00.