NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Cesta 121 pomáhá kněžím v boji s koronavirem

By Publikováno 19. 3. 2021 Aktuality

Umožnit lidem, aby se o Velikonocích zúčastnili bohoslužby bez strachu z koronaviru, chtějí lidé z Cesty 121. Během tohoto týdne proto začali na všechna biskupství v České republice rozvážet domácí neinvazivní testy od společnosti Lepu Medical. A není to jediná pomoc, kterou sdružení kněžím a farnostem nabízí.

„V čase koronaviru jede Cesta 121 naplno: rozvážíme kněžím do farností léky, vitamíny, roušky nebo respirátory. Teď se snažíme rozvést celkem šest tisíc testů a chceme to stihnout do Velikonoc, aby se nikdo nemusel bát jít do kostela. Řadě z nás to určitě bude umožněno, a budeme-li přistupovat i ke svatému přijímání, nemusíme mít strach, že pan farář má koronavirus, protože se předtím doma může otestovat,“ vysvětluje předseda sdružení Antonín Randa.

Od začátku pandemie už Cesta 121 kněžím v celé zemi poskytla například 3,6 tisíc litrů dezinfekce, po 4 tisících balení vitamínů C a D, 4 tisíce balíčků zinku, 2 tisíce nanoroušek a 12 tisíc respirátorů FFP2. „Celkové náklady na tuto pomoc dosud činí bezmála dva miliony korun. Jsme proto vděční za každý příspěvek – kontakty lidé naleznou na našem webu www.cesta121.cz,“ dodává Randa.

„Jsme za tuto podporu z Cesty 121 nesmírně rádi,“ říká olomoucký pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík a pokračuje: „Epidemie koronaviru je tu s námi už více než rok: změnila život rodinám, farnostem i kněžím, znemožňuje lidem se setkávat, pro mnohé to znamená velké omezení, protože kostel je pro ně místem jistoty a obnovy sil a nemají do něj obvyklý přístup. Poskytnutá pomoc z Cesty 121 umožňuje kněžím ve farnostech lépe pokračovat ve svém poslání a službě, aniž by sebe i své farníky vystavovali zbytečnému riziku. Za tyto prostředky jsme my i naši kněží vděčni. Díky všem, kteří sdružení Cesta 121 tvoří a podporují, aby mohla tyto a další služby našim kněžím nabízet.“