NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Papež zahájí 19. března Rok rodiny a manželství

By Publikováno 15. 3. 2021 10 května, 2021 Aktuality, Rodiny

Na pátek připadne páté výročí od vydání apoštolské exhortace Amoris laetitia, pojednávající o lásce v rodině. Jak papež František oznámil o prosincovém svátku Svaté Rodiny, zahájí na tento den, který zároveň souzní s inaugurací jeho pontifikátu o svátku sv. Josefa, zvláštní rok věnovaný rodině a manželství, který se uzavře v červnu 2022 při 10. Světovém setkání rodin v Římě.

Podle tiskového prohlášení vatikánského Úřadu pro laiky, rodinu a život se Rok rodiny otevře virtuálním sympoziem, k němuž se prostřednictvím videoposelství připojí rovněž papež František.

Dále na něm vystoupí prefekt zmíněného úřadu, kard. Kevin Farrell, vikář římské diecéze, kard. De Donatis, a velký kancléř Papežského teologického institutu Jana Pavla II., arcibiskup Vincenzo Paglia, jako zástupci tří institucí, které sympozium pod názvem „Naše každodenní láska“ organizují. Nebude chybět ani rodina Mianových, která se zúčastnila biskupské synody o rodině.

Bližší informace o Roku rodiny přinášejí webové stránky vatikánského Úřadu pro laiky, rodinu a život a české Národní centrum pro rodinu.

zdroj: Vatican News