NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Růže sestřičkám jako poděkování za obětavou práci

By Publikováno 8. 3. 2021 Aktuality, Charita, Fotogalerie

Poděkovat v nelehké době květinami? V Olomouci určitě! Díky od města míří ke všem zdravotním sestřičkám v olomouckých nemocnicích, ve službách domácí zdravotní a hospicové péče a sestřičkám i pečovatelkám v sociálních službách. A kytice červených růží připutovala v pátek 5. března 2021 také na olomoucké arcibiskupství jako symbolický dík nemocničním kaplanům a charitním pracovníkům.

„Pandemický rok znamená obrovskou zátěž a za obětavou práci se patří poděkovat. Už dlouhou dobu pracují s velkým nasazením, které nedovoluje oddech i za cenu ohrožení vlastního zdraví,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská, na jejímž odboru kultury se myšlenka narodila. Společně s kolegy přivezla květiny také do Arcibiskupského paláce. „Řádové sestry a kaplanky také neúnavně pomáhají a obětavě pečují o ty, kteří to potřebují. Uzdravují nejen léky, ale také milé slovo, úsměv či pohlazení. Myslím si, že ti, o něž se starají, v nich vidí anděly s krásným srdcem. Pátera Bohumíra Vitáska, prezidenta Arcidiecézní charity Olomouc, jsem požádala, ať jim tlumočí velké díky. Za nás za všechny,“ uvedla.

Za obětavou práci v náročné pandemické době se děkovalo i ve Vojenské nemocnici a Domově seniorů Pohoda, kam rudé růže přivezl a předal primátor Mirek Žbánek. „Je to malé poselství jara, blížícího se svátku žen a zejména je to poděkování. Je z celého srdce, je upřímné a je jménem města za všechny Olomoučany za práci, kterou odvádíte. Růže je symbol lásky, červená symbolizuje těžkou dobu,“ řekl primátor. Plnou náruč růží si od něj převzala Hana Marešová, vedoucí zdravotnického úseku Domova seniorů Pohoda Chválkovice. „Máme patnáct oddělení, na které růže rozdělíme. Buď kolegyním udělají radost tady v práci, nebo doma, kam si je odnesou,“ reagovala s úsměvem.

Město tak vyjádřilo symbolické poděkování sestřičkám, zdravotnickému personálu a pečovatelkám za pomoc, obětavost a vytrvalost během náročného boje s koronavirovou pandemií. „Tisícům našich blízkých totiž dokázaly v posledních měsících ulevit od bolesti či osamění, které boj s koronavirem provázejí,“ vysvětlil primátor Žbánek.

S využitím článku na www.olomouc.eu

Fotogalerie (Daniel Schulz)