NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 1. do 7. března 2021

By Publikováno 1. 3. 2021 7 března, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Už rok žije celý svět ve stínu pandemie koronaviru. Na Proglasu bude první březnový týden věnován ve speciálních vydáních pořadu Dopoledne s Proglasem právě tomuto výročí. Na pandemii se podíváme očima ekonoma a filosofa Tomáše Sedláčka, o zhodnocení uplynulých 12 měsíců požádáme biochemika Jana Konvalinku a mluvit budeme i s nemocničním kaplanem Leo Zerhauem. Radka Baboráka, světového hornisty se budeme ptát na to, proč založil nadaci, která finančně podporuje umělce, ocitnuvší se ze dne na den bez práce. A přidáme i příběh Centra postcovidové péče v Hradci Králové, které pečuje o pacienty s těžkými následky tohoto onemocnění. Dopoledne s Proglasem vysíláme každý všední den od 9.00.

V březnovém magazínu Barvínku navážeme na náš cyklus o přírodě, tentokrát si budeme povídat o stromech a dozvíme se mimo jiné, zda v lese funguje něco jako “stromový internet”. Také dostaneme pár tipů od organizace Kvítka v bytě, jak se správně starat o naše pokojové rostliny. Den divadla, který připadá na 27. března, si připomeneme s hercem Jardou Tomášem, který nám představí připravované divadelní představení Tobiáš Lolness. Magazín poslouchejte v úterý 2. března od 16.00.

Folklorní okénko na vlnách Proglasu ve středu 3. března od 16.55 věnuje Zdeněk Vejvoda dalším dvěma výjimečným hlasům české lidové písně. V pořadu z cyklu „Zlato v hrdle“ aneb Pěvecké osobnosti etnografických regionů si jako vynikající interprety především západočeské lidové hudby představí Janu Kopřivovou a Jiřího Bártu, spojené s nestárnoucími nahrávkami kapely Úsměv z Horní Břízy a Plzeňského lidového souboru.

Manželský poradce a doktor Josef Zeman ve své poradně během 50 let své praxe přivítal více než tři tisíce párů. Je ještě vůbec možné mít šťastné manželství s jedním partnerem? Jak překonat krize a je dobré se hádat? A jde pokračovat ve vztahu, ve kterém se objeví nevěra? O vztazích si s Josefem Zemanem bude povídat Alžběta Havlová ve čtvrtek 4. března od 16.00 v pořadu Na dřeň.

V dalším vydání pořadu Knihovnička se Hana Svanovská v neděli 7. března od 13.30 bude věnovat knižnímu rozhovoru s nedávno zesnulým filosofem Janem Sokolem. Titul Odvaha ke svobodě v 16 kapitolách sleduje životní osudy této přední osobnosti české filosofie, jeho reflexe společenského dění a myšlenkové zrání.

P. František Staněk vystudoval teologii v Římě. Po roční jáhenské službě ve farnosti Odry přijal v ostravské katedrále v sobotu 30. června 2012 kněžské svěcení. Po dvou letech – v roce 2014 – se vrátil ke studiu do Říma a získal Licenciát z Patrologie. Nyní pokračuje ve studiu diplomacie a práva na římské Akademii Santa Croce. Rozhovor s pravděpodobně budoucím nunciem s českým původem připravil v ostravském studiu redaktor Antonín Žolnerčík. Poslouchejte v neděli 7. března od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.