NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 15. do 21. února 2021

By Publikováno 15. 2. 2021 21 února, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Po dlouhých měsících různých pandemických omezení se blíží doba postní. To si máme už zase cosi odepřít? Cožpak toho už není dost? K čemu je další odříkání? Máme se vzdát i těch několika posledních radostí? Pokud vás tyto otázky provokují, zúčastněte se Noční linky v pondělí 12. 2. od 22.30. Těší se na vás redaktorka Klára Beránková.

Zajímá vás, jaké filmy pro děti se loni dostaly do kin, a jestli stojí za to se na ně podívat? Potom poslouchejte Barvínek v úterý 16. února od 16.00! Nové filmy to v roce 2020 rozhodně neměly jednoduché – zavřená kina některým z nich nedovolila proniknout k publiku obvyklým způsobem. Proto letos zařadil autor pořadů pro děti a moderátor Radek Habáň do svého žebříčku i některé snímky, které se objevily na streamovacích platformách. U čeho se nejvíc zasmál? Které filmy byly spíš trapné? A na které byste se rozhodně měli podívat? To vám Radek prozradí ve svém tradičním filmovém přehledu v úterý 16. února v 16.00 a v repríze v sobotu 20. února od 11.00.

17. února začíná postní doba. Od Popeleční středy budeme vysílat v rámci ranního duchovního slova postní kapky z projektu P. Petra Hofírka. Těšit se můžete na části papežské encykliky Dives in misericordia – O Božím milosrdenství v podání Martina Holíka. Poslouchejte každý všední den v 6.20 a o víkendu v 6.50. Na 15.00 je připravena Křížová cesta. Od 15.30 vám Proglas nabídne Poselství papeže Františka k postní době 2021. V 16.00 se můžete těšit na speciál na téma Postní doba v pandemii s P. Michaelem Špilarem. Od 16.55 bude na programu tematické Folklórní okénko. V lidových obyčejích doznívá na Popeleční středu masopustní veselí, nálada se však zvolna láme do vážnějšího postního období, jež tradičně trvá celých čtyřicet dní. Zdeněk Vejvoda nabídne výběr z vynikajících nahrávek českých lidových muzik a ohlédnutí do předvelikonočního kalendáře našich předků.

V 18.00 přenášíme mši svatou od salesiánů v Brně-Žabovřeskách. Od 19.15 bude na vlnách Proglasu znít duchovní hudba, na kterou ve 20.00 naváže modlitba růžence.

V době svatopostní nejde ani tolik o jídlo, jak se často lidé domnívají. Jde mnohem více o vytvoření prostoru pro Boha. Zřeknutí se jídla či zábavy má pouze napomáhat k plné soustředěnosti na Boha ještě jinými prostředky než modlitbou. Nejen na toto téma bude v pořadu ostravského studia od 22.00 hovořit P. Petr Šustáček.

Star Feminine Bandje je dívčí kapela z afrického Beninu, která je druhý měsíc po sobě na třetím místě žebříčku World Music Charts Europe. Dívky ve věku deset až sedmnáct let pod vedením svého učitele Balaguemona Andrého zpívají o problémech žen v Africe. Rozhovor s nimi připravil Milan Tesař a uslyšíte jej ve čtvrtek 18. 2. od 19.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.