NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 8. do 14. února 2021

By Publikováno 8. 2. 2021 14 února, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Na 11. února připadá Světový den nemocných. Zvlášť v posledním roce se témata týkající se zdraví a léčení skloňují nejen v médiích, ale i v našich osobních rozhovorech několikrát denně. V úterý 9. února od 22.00 zabrousíme do témat, která mnohdy otvírat raději nechceme. Jedním z nich je otázka, které pacienty léčit za jakou cenu. Pozvání přijali Tomáš Doležal a Marek Vácha.

Ve čtvrtek 11. února vám také Proglas nabídne Poselství papeže Františka ke Světovému dni nemocných 2021 – a to po mši svaté v 18.00.

V pořadu studia Hradec králové se vypravíme do Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži-Košumberku. Leží v těsném sousedství jednoho ze tří hlavních poutních míst královéhradecké diecéze – poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku. Ta letos slaví 120 let své existence. Léčebna otevřela i své unikátní Muzeum zdravotnictví, jehož zajímavosti rovněž navštívíme. Poslouchejte ve čtvrtek 11. února od 22.00.

Jak se natáčí cédéčko v profesionálním studiu? Co vlastně dělá hudební producent? A co je nejdůležitější na rapu? Na to vám odpoví další díl Barvínku, ve kterém jsou našimi hosty Ája a Adri a producent Roman Ševčík, samozřejmě si k tomu budeme hrát jejich muziku. Poslouchat můžete v úterý 9. února v 16.00.

Folklorní okénko ve středu 10. února v 16.55 přinese druhé pokračování pořadu o nových hudebních nosičích, které v minulém roce vydaly moravské cimbálové muziky i české lidové muziky.

Zrádná Dyje – to název aktuálního týdeníku pro milovníky dechovky. Jmenuje se podle názvu nového hudebního nosiče dechové hudby Cyrilka. Společně s kapelníkem Milošem Šikulou se ve čtvrtek 11. února od 16.55 dozvíte mnoho zajímavostí o písních z nového CD i z činnosti jihomoravské dechovky. A nové písničky samozřejmě nebudou chybět.

Sylvia Urdová, umělecká vedoucí vokálního souboru Schola Minor, který působí od roku 2013 při františkánském kostele Zvěstování Páně v Bratislavě, představí nové CD s gregoriánským chorálem a ranou polyfonií nazvané Verbum Bonum. Poslouchejte pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 11. února v 19.15.

Robin Stria věří, že propast mezi romskou komunitou a většinovou společností lze odstranit uměním a humorem. Mladý filmový tvůrce romského původu začínal jako sociální pracovník a nyní je z něj angažovaný filmový režisér. Sám však v romské komunitě nevyrůstal a pronikat do ní začínal až v dospělosti. O tom jak se hledá vlastní romská identita, o předsudcích na cestě za svými kořeny, ale i o rodinném zázemí promluví Robin v dalším díle pořadu Na dřeň ve čtvrtek 11. února v 16.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.