NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Oslava dne nemocných se kvůli epidemii přesouvá z nemocnic na obrazovky

By Publikováno 5. 2. 2021 11 února, 2021 Aktuality, Kalendář – Nuzík, Kalendář hlavní strana, Nemocní
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář – Nuzík Kalendář hlavní strana Nemocní
TV Noe Mapa

Světový den nemocných, který papež sv. Jan Pavel II. vyhlásil v roce 1993 a připadá vždy na svátek Panny Marie Lurdské 11. února, letos kvůli pandemii nelze slavit bohoslužbami v nemocnicích ani návštěvami pacientů. Místo toho TV Noe v přímém přenosu odvysílá mši svatou, kterou bude pro zdravotníky i nemocné slavit biskup Josef Nuzík.

„Vzhledem k epidemické situaci a enormnímu vytížení zdravotníků není vhodné realizovat tradiční návštěvy biskupů nebo kněží v nemocnicích a sloužit tam mše svaté, setkávat se se zdravotníky,“ říká Marta Hošťálková z výboru Katolické asociace nemocničních kaplanů.

Náhradou za obvyklá setkání k oslavě Světového dne nemocných se tak podle ní stane právě mše svatá, kterou bude v kapli ostravského studia Telepace ve čtvrtek 11. února od 18.00 celebrovat biskup Josef Nuzík, předseda rady ČBK pro pastoraci ve zdravotnictví. Obětována bude za nemocné, lékaře, zdravotníky a nemocniční kaplany a v přímém přenosu ji odvysílá TV Noe.

K významnému dni, kdy se církev modlí za nemocné i za ty, kdo o ně pečují, napsal své poselství také papež František. Celý text jeho listu si lze přečíst zde.