NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Jak jsme letos v Olomouci našli Tři krále

By Publikováno 4. 2. 2021 Aktuality, Charita

Tři krále letos v ulicích nepotkáte, přesto jsou v Olomouci místa, kde se i v době pandemie pradávní bibličtí mágové nenadále objevili. Jedním z míst je Mateřská škola Rooseveltova a s ní sloučená Mateřská školka Lužická.

Vybrat z několika desítek dětí tři krále, když samozřejmě chtějí všechny, není snadné. Pak přichystat kostýmy, nalíčit, obléknout, nasadit tříkrálové koruny, zatímco další třídy trpělivě nacvičují písničky pro oficiální tříkrálovou delegaci.

Paní učitelky se ochotně ujaly role koordinátorek a organizátorek sbírky v místní školce: „Díky koronavirové situaci jsme se letos rozhodly společně s MŠ Lužickou zapojit do Tříkrálové sbírky a podpořit dobrou věc,“ vypráví paní učitelka Barbora Látalová.

A jak to všechno probíhalo? „Celý týden jsme nacvičovali koledu „My tři králové“, vyprávěli si příběhy o tom, jak to tenkrát bylo, jak a s čím Tři králové k Ježíškovi dorazili. O roli tří králů byl pochopitelně velký zájem,“ usmívá se paní učitelka.

Ve středu na svátek tří mudrců tříkrálová výprava, krásně oblečená, nazdobená a odhodlaná k daleké cestě, vyrazila. „Putovali jsme ze třídy do třídy, koledovali a vybírali od dětí připravené malé příspěvky, které jim rodiče nachystali a odměňovali je za to tříkrálovým cukříkem. Malí koledníčci si svoji roli velmi užívali, děti i paní učitelky ve třídách byly doslova nadšené,“ líčí paní učitelka Michaela Tóthová Špručková ze Žluté třídy.

Paní učitelka z Modré třídy se přidává: „V této pochmurné době nám všem tříkrálové zpestření udělalo radost. U srdíčka nás všechny hřeje, že jsme udělali dobrý skutek a v této tradici rozhodně hodláme pokračovat i nadále.“

Koordinátorky Tříkrálové sbírky v olomouckém děkanátu děkují všem dětem, jejich rodičům a paním učitelkám z MŠ Rooseveltova a Lužická.

O koledování na Charitě Olomouc se lze víc dozvědět zde.

Eva Štefková, Charita Olomouc