NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 25. do 31. ledna 2021

By Publikováno 25. 1. 2021 31 ledna, 2021 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Čtení na pokračování přinese zpracování slavného románu britského autora Bruce Marshalla. Kniha se stala už před řadou let oblíbenou křesťanskou klasikou, která prostřednictvím hlavního hrdiny P. Thomase Edmunda Smithe ukazuje tvář církve, která je sice poznamenána lidskými slabostmi a nedokonalostmi, ale při tom všem zůstává „plná slávy“, protože jde o dílo Boží, nikoli lidské. Román Plná slávy uslyšíte v interpretaci herce, pedagoga a příležitostného moderátora Proglasu Igora Dostálka. Poslouchejte každý všední den od pondělí 25. ledna v 11.00 a v 21.30.

V úterý 26. ledna se na vás v Barvínkovém jukeboxu těší Gabča Pechová a Štěpánka Minárová se skvělou muzikou, hudebními hádankami a odměnou pro jednoho z volajících. Od 16.00 můžete volat do studia, přát si písničku, splnit úkol a třeba i vyhrát!

Na kopci sv. Jana ve farnosti Nový Hradec Králové stojí při dřevěném kostelíku sv. Jana Křtitele unikátní osmiboká dřevěná zvonice z roku 1605. Kostelík i zvonici obklopuje hřbitov přezdívaný královéhradecký Slavín. Zvonice nyní prochází náročnou a ojedinělým způsobem vedenou rekonstrukcí, jejímž hlavním hybatelem je Jiří Horák. Ten nám o minulosti i současnosti zvonice prozradí mnoho zajímavého. Pořad královéhradeckého studia poslouchejte v úterý 26. ledna ve 22.00.

Úkolem SADBY (Salesiánská asociace Dona Boska) je rozvoj dobrovolnictví, humanitární a misijní pomoc, vzdělávání a osvěta. O všech aspektech její činnosti a představení některých projektů, jako je např. Adopce nablízko promluví zástupci tohoto zapsaného spolku, ředitel P. Jaroslav Fogl a Marie Potočiarová ve středu 27. ledna od 22.00.

Dvě ženy, dva různé příběhy blízké a sdílené smrti. Temný tunel s bleděmodrým světlem na konci a krásná hudba – to zažila Hana při operaci v nemocnici, když ji doktoři oživovali. Boženě, která se s podobnými zážitky setkávala už jako zdravotní sestra na ARU, přišel ve snu oznámit její snoubenec, že zemřel. Volné pokračování na téma zážitků blízké a sdílené smrti lidí, kteří byli v ohrožení života, připravuje redaktorka Alžběta Havlová do pořadu Na dřeň. Poslouchejte ve čtvrtek 28. ledna v 16.00.

V dalším vzdělávacím cyklu s titulem Svaté královny uslyšíte výklad profesora Martina Weise. Církevní historik Teologické fakulty Jihočeské univerzity vás postupně seznámí s příběhy mimořádných žen, převážně urozených, ale i prostých, které se svými projevy blíženské lásky a svatostí zapsaly do dějin. V úvodní části, kterou uvádíme v pátek 29. ledna v deset večer se dozvíte o starověkých mučednicích.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.