NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Z Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

By Publikováno 15. 1. 2021 21 ledna, 2021 Aktuality, Charita, Hudba, Kalendář hlavní strana, Nemocní
Naplánovaná událost Aktuality Charita Hudba Kalendář hlavní strana Nemocní

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube.

Streamovaný koncert je poděkováním všem lékařům, sestřičkám, hasičům a policistům i sociálním pracovníkům za jejich obětavou práci. Připravilo ho oddělení kultury Odboru cestovního ruchu, kultury a sportu magistrátu města Olomouce ve spolupráci s Centrem pro kulturu Arcibiskupství olomouckého.

S úvodním slovem vystoupí biskup Antonín Basler, náměstkyně primátora Markéta Záleská a ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt. Během koncertu zazní skladby z autorské dílny J. S. Bacha, W. A. Mozarta, H. Purcella, J. A. Bendy nebo A. Vivaldiho v podání souboru Camerata Classica a sopranistky Markéty Israel Večeřové.

Koncert se koná v době, kdy po celé republice probíhá Tříkrálová sbírka, a část jejího výtěžku poslouží také jako pomoc těm, které postihl dosavadní průběh koronavirové nákazy. S ohledem na aktuální protiepidemická opatření se koná především on-line: přispět je možné do on-line kasičky, bankovním převodem nebo dárcovskou sms. Záměry Tříkrálové sbírky lze podpořit také darem v hotovosti, do kasiček na předem stanovených místech: kostelích, obchodech, lékárnách, poštách, firmách i jinde. Informace pro jednotlivé Charity olomoucké arcidiecéze jsou uvedeny na tomto místě.