NAVRCHOLU.cz

Z Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

By Publikováno 15. 1. 2021 21 ledna, 2021 Aktuality, Charita, Hudba, Kalendář hlavní strana, Nemocní
Aktuality Charita Hudba Kalendář hlavní strana Nemocní

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube.

Streamovaný koncert je poděkováním všem lékařům, sestřičkám, hasičům a policistům i sociálním pracovníkům za jejich obětavou práci. Připravilo ho oddělení kultury Odboru cestovního ruchu, kultury a sportu magistrátu města Olomouce ve spolupráci s Centrem pro kulturu Arcibiskupství olomouckého.

S úvodním slovem vystoupí biskup Antonín Basler, náměstkyně primátora Markéta Záleská a ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt. Během koncertu zazní skladby z autorské dílny J. S. Bacha, W. A. Mozarta, H. Purcella, J. A. Bendy nebo A. Vivaldiho v podání souboru Camerata Classica a sopranistky Markéty Israel Večeřové.

Koncert se koná v době, kdy po celé republice probíhá Tříkrálová sbírka, a část jejího výtěžku poslouží také jako pomoc těm, které postihl dosavadní průběh koronavirové nákazy. S ohledem na aktuální protiepidemická opatření se koná především on-line: přispět je možné do on-line kasičky, bankovním převodem nebo dárcovskou sms. Záměry Tříkrálové sbírky lze podpořit také darem v hotovosti, do kasiček na předem stanovených místech: kostelích, obchodech, lékárnách, poštách, firmách i jinde. Informace pro jednotlivé Charity olomoucké arcidiecéze jsou uvedeny na tomto místě.