NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

První kolo soutěže „Bible a my“ proběhlo po celé republice

By Publikováno 4. 1. 2021 Aktuality

Do prvního kola mimořádného ročníku soutěže Bible a my se zapojilo přes 400 soutěžících. Tři vítěze vylosoval o vánočních prázdninách olomoucký pomocný biskup Antonín Basler.

Potěšilo nás, že soutěž proběhla v různých částech naší země – někde se zapojily celé třídy, skupinky dětí v hodinách náboženství, ale většinou to byli jednotlivci, kteří soutěžili ze svého domova. Odpovědi se tak scházely z mnoha okresů, např. z Domažlic, Klatov, Strakonic, Žďáru nad Sázavou, Chrudimi, Blanska, Hodonína, Uherského Hradiště, Bruntálu, Nového Jičína a spousty dalších. Máme radost ze zapojení všech věkových kategorií – soutěžili žáci prvního i druhého stupně ZŠ, ale také středoškoláci.

Tři vítěze prvního kola vylosoval o vánočních prázdninách olomoucký pomocný biskup Antonín Basler a na výhru se mohou těšit Veronika Hájková z CMCZŠ Brno, Barbora Sovišová z Katolické ZŠ Uherský Brod a Hana Fajkusová z CZŠ Kroměříž. Blahopřejeme!

Všichni, kteří správně zodpověděli všechny otázky, budou ještě zařazeni do mimořádného losování na závěr soutěže. Výsledky a správné řešení najdou zájemci na webu bibleamy.cz.

V tomto školním roce proběhnou elektronicky ještě dvě kola, zapojit se mohou další soutěžící. V novém roce bude spuštěn kvíz s tématem o Ježíšových podobenstvích a třetí kolo proběhne v postní době.

Zdroj: bibleamy.cz