NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Připojte se do Mikulášské sbírky v Olomouci a darujte věci, které využijí druzí

By Publikováno 2. 12. 2020 Aktuality

Připojte se i vy do Mikulášské sbírky, kterou tradičně pořádá Maltézská pomoc v Olomouci. Ve dnech 2. až 4. prosince 2020 doneste, prosíme, věci pro naše klientské rodiny na naší pobočku na Wurmově 7, vždy od 8.00 do 17.00. Vaším darem uděláte zázrak a budete jako svatý Mikuláš. Pro naše rodiny a zvláště pro jejich děti vybíráme hygienické potřeby, školní pomůcky, knížky, hry a potraviny. Bohužel hračky v podobě plyšáků nevybíráme.

Maltézská pomoc v Olomouci pořádá už 15 let tradiční Mikulášskou sbírku s názvem „Zkuste udělat zázrak – Staňte se Mikulášem“. Humanitární sbírka pomůže rodinám s dětmi, které jsou ohroženy sociálním vyloučením v lokalitách, kde působíme, tedy v Olomouci a Přerově.

Chceme díky této sbírce ulehčit situaci sociálně potřebným rodinám, kterým se dlouhodobě věnujeme, a to zvláště jejich dětem. Řada z nich si v tíživé situaci často nemůže dovolit koupit ani základní prostředky potřebné k životu a právě před Vánocemi prožívají tuto svou situaci mnohem silněji.

Sbírka je zaměřena na vzdělávací pomůcky, školní potřeby a hračky zaměřené na rozvoj dětí (knihy, omalovánky, motorické hračky, puzzle, stavebnice, pastelky, školní pouzdra, batohy…). Dále jsou vhodným dárkem hygienické potřeby a drogerie (dětské pleny, prací prášky, vlhčené ubrousky…). Velmi oceníme také trvanlivé potraviny. Plyšové hračky z praktických důvodů nevybíráme. Dárky následně přerozdělíme ještě před Vánoci mezi naše potřebné klientské rodiny. Část výtěžku poputuje i mezi klienty organizace ESTER na Javornicku a Jesenicku.

Sbírka se tradičně koná ve spolupráci s vybranými ZŠ a SŠ v Olomouci, letošní „covidový“ rok však této spolupráci příliš nepřeje, zapojí se pouze Církevní gymnázium Německého řádu. Zapojit se mohou i jednotlivci z řad veřejnosti. Dary lze přinést osobně od středy 2. do pátku 5. prosince vždy od 8 do 17 hodin na olomouckou pobočku Maltézské pomoci na ulici Wurmova 7 v Olomouci. Dotazy směřujte na Karla Čapku, karel.capka@maltezskapomoc.cz, 605 228 161.

Zdroj: MaltezskaPomoc.cz