NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Stojanovo gymnázium funguje on-line a zve i na den otevřených dveří

By Publikováno 16. 11. 2020 18 listopadu, 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Školy
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Školy
Velehrad Mapa

I když se s rozhodnutím vlády dveře Stojanova gymnázia Velehrad zavřely, dění ve škole neutichlo a nezastavila se ani výuka. Škola dokonce chystá i den otevřených dveří, i když bude jen on-line.

Studenti jsou každý den v 8.00 „na značkách“ a usedají do pomyslných lavic ve virtuálním prostředí MS TEAMS. Tady mají prostor pro on-line výuku a také setkání spolu i se svými pedagogy. „I když jsme rozvrh zredukovali, aby měli žáci dostatek prostoru ke studiu i odpočinku, snažíme se ‚jet podle plánu‘ a dostát všem požadavkům na kvalitní vzdělávání. Škola také nabídla studentům možnost zapůjčení potřebné techniky pro distanční výuku,“ říká ředitel školy Michal Hegr.

Nezastavil se ani život ve školní budově. Zde se stále něco opravuje, buduje a také připravuje na návrat žáků do lavic. A také na přijetí žáků nových. Tradiční dny otevřených dveří se také přesunuly do on-line prostoru. Mediální tým, který i nyní funguje pod hlavičkou PONTA – Střediska volného času při SGV, připravuje virtuální dny otevřených dveří. Ve dnech 27. a 28. listopadu tak žáci 9. tříd budou mít možnost nahlédnout přes obrazovky svých počítačů nebo chytrých telefonů do prostor SGV. Budou se také moci spojit s vedením školy, učiteli, vychovateli i současnými studenty. Účast je možná prostřednictvím webových stránek Stojanova gymnázia www.sgv.cz.

(sgv)