NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Až do konce roku probíhá třetí kolo programu Navzdory, pomůže rodinám i dětem s postižením

By Publikováno 10. 11. 2020 Aktuality

Nadační fond Credo opět přichází na pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly ve složité životní situaci. Zvláště těm, kteří pečují o zdravotně postižené dítě nebo jsou na výchovu svých dětí sami.

Ať už je vaše aktuální nouze způsobena pandemií, nebo dlouhodobě špatnou finanční situací rodiny, která se nyní ještě zhoršila, chceme vám pomoci toto náročné období zvládnout.

Příspěvek ve výši 6 tisíc Kč na každé dítě se zdravotním postižením nebo 3 tisíce na každé zdravé dítě lze využít například na nákup základních potravin, hygienických prostředků a nezbytných léků, oblečení nebo obuvi pro děti či školních pomůcek, na úhrada nákladů spojených s bydlením, se vzděláváním dětí anebo na speciální péči a pomůcky pro děti se specifickými potřebami.

Z dárcovského programu NAVZDORY, do kterého osobně věnoval deset milionů korun zakladatel fondu Credo bankéř Radomír Lapčík, se už podpory dočkalo přes 500 dětí z více jak 250 rodin. Další rodiny a děti budou podpořeny v následujících týdnech i měsících. Žadateli jsou nejčastěji matky samoživitelky nebo rodiče pečující o hendikepované dítě. Program na podporu byl nově rozšířen i o pomoc rodinám, kterým chybí technické vybavení pro zapojení dětí do distanční výuky. Těm Radomír Lapčík rozdává skrze svůj nadační fond Credo stovku tabletů.

Více informací zde: Navzdory.CredoNF.cz