NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vinobraní 2020: Jak si letos vedlo Arcibiskupské zámecké víno z Kroměříže?

By Publikováno 9. 11. 2020 Aktuality, Hospodaření

Čas vinobraní se pomalu chýlí ke konci a my pro Vás máme malou rekapitulaci toho, jaká je letošní sklizeň a na co všechno se můžete těšit.

V tomto roce jsme sklízeli hrozny, jenž nám vyrostly na vinici ve vinařské obci Hluk, která má rozlohu 6,5 ha. Tato vinice byla vysazována v letech 1997, 1998 a 2003. Je krásně vzrostlá a každý rok bohatě plodí. Nově vysazená vinice na Velehradě, o téměř stejné rozloze (6 ha), prozatím neplodí. Do budoucna se ale dočkáme vín z odrůd Pálava, Sylvánské zelené, Tramín červený, Sauvignon, Chardonnay či Hibernal.

A teď už k vrcholu vinařské sezóny…

Letošní vinobraní začalo oproti minulému roku o něco málo později, a to 8. října 2020 sběrem odrůdy Modrý Portugal. Způsobilo to především chladné a deštivé podzimní počasí a málo slunečných dnů. Hrozny tudíž neměly dostatečné množství cukrů, a tak jsme s jejich sběrem museli chvíli vyčkat. Nejpěknější hrozny byly od odrůdy Rulandské šedé. Průměrná cukernatost letos dosahovala 20 °NM.

Počasí mělo vliv i na sklizené množství hroznů, to bylo v tomto roce mírně nižší. V létě nás potrápily kroupy, které narušily část hroznů a způsobily ztráty v rozsahu cca 10 %.

I přes nepříznivé podmínky se můžeme pochlubit pěknými výsledky:

  • Modrý Portugal – 3,2 t cukernatost 21 °NM
  • Rulandské šedé – 16 t cukernatost 23 °NM
  • Ryzlink rýnský – 6,3 t cukernatost 20 °NM
  • Rulandské bílé – 4,9 t cukernatost 21,2 °NM
  • Svatovavřinecké – 3,6 t cukernatost 19 °NM

Dne 6. listopadu 2020 jsme dosbírali poslední odrůdu, a to Cabernet Moravia. Za mírných ranních mrazíků jsme sklidili 3,5 t hroznů s cukernatostí 16 °NM.

Vylisované mošty byly v dobré kondici, a to i díky nově pořízenému systému řízeného kvašení. Mošty jsme důkladně odkalovali, někdy i 3x abychom dosáhli dobré kvality vína. Cukernatost byla v letošním roce průměrná, nejnižší byla 16 °NM a nejvyšší cukernatosti pak dosáhla Pálava 23,2 °NM (z hroznů z Krumvíře), z naší vinice byla pomyslným vítězem v cukernatosti odrůda Rulandské šedé s 23 °NM. Kyseliny dosahovaly od 6-9 g/l.

Jak bylo zmíněno výše, abychom každý rok rozšířili a ozvláštnili naši nabídku vín, dokupujeme hrozny od prověřených moravských vinařů. Letos se můžeme těšit na vína z odrůd Muškát moravský, Irsai Oliver, Pálava, Chardonnay, Merlot, Carménère, Hibernal či Sauvignon Gris.

A nejen to! Začátek listopadu se pojí s oblíbenou tradicí Svatomartinských a mladých vín. Ani my letos nezůstaneme pozadu a nabídneme Vám mladá vína z odrůd Muškát moravský a Svatovavřinecké rosé, které si můžete objednat již teď na našem e-shopu.

Tradice je potřeba dodržovat! A i když byl letošní vinařský rok poněkud smutný z důvodu pandemie a vládních nařízení, my pevně doufáme, že v tom příštím, si všechno patřičně vynahradíme!

Zdroj: www.arcibiskupskevino.cz