NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Charita zajistí nákupy seniorům a lidem ocitajícím se v karanténě

By Publikováno 6. 11. 2020 Aktuality, Charita

Charita Olomouc ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc obnovila službu nakupování potravin, drogistického zboží a zajištění potřebných léků seniorům a osobám v karanténě, kteří nemají v dosahu své blízké. Služba je dostupná na území města Olomouce a v městských částech a lze ji využít od pondělí do pátku. V případě potřeby poskytne Charita službu nákupu a rozvozu potravin i v blízkém okolí Olomouce.

Mnoho lidí se ocitá obdobně jako na jaře v izolaci s důvodu karanténních opatření. Jedná se o seniory, jednotlivce, ale i celé rodiny, které nemohou za současné situace opustit svá bydliště a nemají možnost požádat o pomoc své nejbližší či známé. Online supermarkety jsou zahlceny návalem objednávek, čímž se prodlužuje doba dovozu potravin i na několik dní. Charita Olomouc ve spolupráci s městem a olomouckými skauty reaguje na vzniklou situaci a nabízí potřebným lidem nákupy a rozvoz potravin, hygienických potřeb, včetně vyzvedávání léků na eRecept.

Poskytovaná služba je zdarma, zájemci platí pouze za úhradu nákupu. Každý potřebný senior, jednotlivec či rodina může nákup čerpat 2x za týden. Rozvoz probíhá od pondělí do pátku na území města Olomouce, dle domluvy i v blízkém okolí Olomouce. O nákup je možné požádat telefonicky na čísle: 731 631 967 nebo prostřednictvím e-mailu: nakupy@olomouc.charita.cz.

Do pomoci s nákupy se zapojí jako dobrovolníci olomoučtí skauti. „Navazujeme na jarní spolupráci s Charitou, kdy naši dobrovolníci pomáhali olomouckým seniorům s nákupy a venčením psů. Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsou připraveni pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ uvedl Petr Macek ze Skautské služby společnosti Olomoucko.

Charita se v místě svého působení snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná: „Po zkušenosti s první vlnou pandemie bychom rádi podpořili nejen osamělé seniory, ale i rodiny s dětmi a další osoby, které se ocitají v tíživé situaci,“ přiblížila Bára Cigánková, zástupkyně ředitele Charity Olomouc. V jednání je nyní možnost rozšířit službu nákupů i o rozvoz obědů.

Eva Štefková, Charita Olomouc