NAVRCHOLU.cz

Setkání u studny – změna termínu!

By Publikováno 19. 10. 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – Arcibiskupský palác Map

Listopadová Studna, která se měla konat v úterý 3. listopadu 2020, se kvůli vyhrocující se situaci koronavirové pandemie přesouvá na první prosincový čtvrtek 3. prosince, tedy do doby adventní.

Hostem tohoto Setkání u studny bude P. Milan Palkovič, farář z Velkých Losin, vystudovaný vinař pověřený dohledem nad kvalitou mešního vína ve společnosti Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž, ale také průvodce Svatou zemí. Téma jeho zamyšlení a svědectví bude „Slavnost a slavení v lidské společnosti“. Jaký význam má v lidské společnosti slavnost? Jak probíhá příprava na slavení a samotné slavení? A jak se propojuje slavnost a víno? Nejen nad těmito otázkami se můžeme spolu s otcem Milanem, zamyslet.

Srdečné pozvání k zamyšlení nad tématem v pravdě adventním se uskuteční ve čtvrtek 3. prosince od 17.30 v sále 2. patra Arcibiskupského paláce, Wurmova 9, Olomouc – samozřejmě jen bude-li příznivá společenská situace. V opačném případě se hlavní organizátor Centrum pro kulturu AO pokusí zajistit internetový přenos, pokud tedy organizátoři nebo hlavní host nebudou v té době uzavřeni v karanténě.

Martina Pavlíková