NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 19. do 25. října 2020

By Publikováno 19. 10. 2020 25 října, 2020 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Z důvodu zhoršené epidemické situaci dochází v programu Proglasu k mimořádným změnám, které platí do odvolání. V tomto období, kdy je omezená možnost osobně se účastnit bohoslužeb, jsme rozšířili nabídku přenosů – k prožití mše svaté zveme každý všední den v 18.00, v neděli pak jako obvykle v 9.00. Večerní zíváčky najdete v programu ve všední dny od 18.45. Hlavní zprávy Proglasu uvádíme každý všední den již v 19.00. V této nelehké době také mimořádně zařazujeme modlitbu růžence od pondělí do pátku od 20.00. V úterý a čtvrtek se můžete zapojit telefonicky. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách. Pořady regionálních studií uslyšíte od pondělí do čtvrtka od 22.00 V pátek se v tomto čase můžete těšit na vzdělávací cyklus.

Život sv. Kateřiny Sienské se odehrával v době církevního rozkolu, kdy jeden papež vládl v Římě a druhý v Avignonu. Prostá dívka, mystička, která žila zasvěcený život ve světě, velmi výrazně ovlivnila tehdejší veřejné dění. Církev ji uctívá jako svou učitelku. Knihu Louise de Wohla: Dobývat nebe bude každý všední den od 20. 10. v 11.05 a ve 21.30 otevírat Marcela Kopecká.

Kluci a holky, věděli jste, že když se vám nechce ke zpovědi, nejste v tom sami? Potkat to může dokonce i vašeho pana faráře. K čemu je vlastně svátost smíření dobrá? Proč bychom k ní měli chodit pravidelně? Co dělá kněz ve zpovědnici, když zrovna nikdo nejde? A u koho se zpovídá papež? Na tyto a další otázky hledáme v Barvínku odpověď společně s P. Jendou Krbcem. Připojit se můžete v úterý 20. října v 16.00.

Jak se buduje nová diecéze, vypráví u příležitosti svých významných výročí emeritní plzeňský biskup František Radkovský. O strastech i radostech, které to s sebou přináší, i o smíření a novodobých vztazích s původními obyvateli velké části této diecéze a o vlivu „její babičky“ – diecéze Regensburg – se dozvíte v pořadu plzeňského studia v úterý 20. 10. od 22.00.

Ostravské Diecézní centrum pro rodinu vzniklo v listopadu 1999. Hlavní náplní jeho práce je napomáhat k prohloubení a upevnění vztahů v rodinách. V pořadu ostravského studia ve středu 21. října ve 22.00 si můžete poslechnout rozhovor s vedoucí pracovnicí sekce pro seniory Ludmilou Kaňokovou.

Arcibiskup Karel Otčenášek, od jehož narození uplynulo v dubnu 100 let, byl mimo jiné i aktivním členem královéhradecké župy tělovýchovné organizace Orel. Se starostou královéhradeckého Orla Bohuslavem Čápem si bude ve čtvrtek 22. října ve 22.00 hovořit redaktor Martin Weisbauer.

Kláštery nevnímáme jen jako místa modlitby a zklidnění, ale představujeme si je také jako prostory obývané ideálními kolektivy, kde se lidé chovají vždy jen mile a ohleduplně. Pravděpodobně by nás mnohdy nenapadlo, že i řeholní společenství mají své problémy a že v nich může probíhat dokonce i šikana nebo citové vydíraní. O problému, který v létě veřejně pojmenoval také papež František, budeme mluvit v dalším dílu pořadu Na dřeň přímo s bývalou řeholnicí Vlastou, která kvůli šikaně, klášter nakonec opustila. Poslouchejte ve čtvrtek 22. října v 16.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.