NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nová omezení vlády ohledně bohoslužeb a náboženských akcí od 14. října

By Publikováno 13. 10. 2020 23 října, 2020 Aktuality

Na základě včerejšího usnesení Vlády ČR jsou platná s účinností od 14. října 2020 nová opatření, která se týkají i bohoslužeb a náboženských akcí. Níže přinášíme rekapitulaci současného a nového stavu.

Do půlnoci 13. října (tj. dnes) ještě platí starší varianta opatření, tj. do 10 lidí uvnitř a do 20 lidí venku, svatby a pohřby bez omezení (viz usnesení Vlády č. 957).

Od 14. října 00.00 hodin (tj. od zítřka) platí tato nová omezení (viz usnesení č. 1021):

– vnitřní i venkovní akce jsou omezeny do 6 osob – explicitně se týká i bohoslužeb a dalších náboženských akcí,

– tento zákaz se nevztahuje na svatby a pohřby, ty jsou omezeny až od pondělí 19. října na počet 30 osob,

– společně zpívat může maximálně 5 lidí (z těch 6),

– zakazují se koncerty a kulturní pořady všeho druhu,

– uzavřeny jsou všechny školy mimo mateřských (usnesení č. 1022), což se dotkne i naší výuky náboženství.

Prosíme věřící, aby ohledně dalších informací sledovali pokyny místního ordináře a administrátora farnosti. Na výzvu Stálé rady České biskupské konference všechny zveme, aby se připojili k modlitbě růžence za ukončení pandemie COVID-19, za zdravotnický personál, všechny nemocné, opuštěné a seniory, aby v těchto obtížných časech nalezli útěchu. Modlitba růžence je mocným, a přitom snadno dostupným prostředkem, který je vždy k dispozici. Využívejme jej zvláště v situaci omezených možností účastnit se bohoslužby. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00, ať sami či společně v rodinách.

Fyzickou neúčast na bohoslužbách můžeme v této době nahradit sledováním živých přenosů mší svatých v TV Noe, ČT2, na dalších online kanálech či z Rádia Proglas. Samozřejmě doporučujeme modlitbu v rodině či s blízkými a četbu a rozjímání nad Písmem svatým.

Zdroj: www.cirkev.cz