NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Tradiční závěr poutní sezóny na Hostýně bude letos kvůli epidemii v omezené podobě

By Publikováno 7. 10. 2020 Aktuality

Průběh dvou posledních a hojně navštěvovaných poutí, které na Svatém Hostýně vždy v polovině října uzavírají sezónu, dozná letos s ohledem na epidemiologická opatření jistých změn. Dušičková (10. a 11. října) i svatohubertská (17. října) pouť se nicméně konat budou a součástí zůstávají i bohoslužby s biskupy.

Ve shodě s vládními nařízeními i pokynem, které podle nich vydal arcibiskup Jan Graubner (více zde), se především omezuje počet účastníků každé bohoslužby na nejvýše 100 osob s tím, že je třeba mezi nimi dodržet rozestup alespoň 2 metry, každý musí mít místo k sezení, zakazuje se společný zpěv a samozřejmostí je dezinfekce rukou i používání roušky.

Ti, kdo se do baziliky nevejdou, mohou využít 50 míst k sezení v kapli sv. Josefa nebo v ambitu se sochou Panny Marie La Salettské, kam bude přenášen zvuk z baziliky. Pro další účastníky poutě pak zbývá už jen venkovní prostor před pódiem a v okolí baziliky, kam je zvuk z baziliky rovněž přenášen.

Součástí dušičkové pouti je večerní bohoslužba v sobotu 10. října od 17.00, celebrovat ji bude biskup Josef Nuzík, a také mše svatá v neděli od 10.15. Nekoná se ovšem sobotní světelný průvod na lesní hřbitov.

A tradiční procesí ani další doprovodný program se nebude konat ani před hlavní mší svatou o svatohubertské pouti v sobotu 17. října. Bohoslužbu od 10.15 celebruje arcibiskup Jan Graubner.