NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vánoční balíčky letos potěší 363 dětí na Ukrajině

By Publikováno 5. 10. 2020 Aktuality, Charita

„Milý Svjatoslave, vím, že se ještě neznáme, ale ráda bych tě víc poznala. Jmenuji se Petra, bydlím trochu dál od tebe, v menším městě v Čechách.  Nedávno se kolem mých oken proháněl vítr a donesl mi tvoje přání. A proto, že přání se mají plnit, posilám ti malý balíček a budu doufat, že se ti věci budou líbit a že tě potěší. Posilám moc pozdravů a přeji krásné Vánoce. Budu ráda, když mi napíšeš, jak se máš a jak se ti daří. Měj se moc krásně, myslím na tebe.“

Tento dopis a mnoho dalších doprovázely v minulém roce vánoční balíčky českých dárců, které vykouzlily upřímný úsměv na tvářích ukrajinských dětí. „Vánoční balíček to je radost pro děti a rodičům pomáhá v jejich tíživé finanční situaci. Osamoceným dětem bez rodičů dává naději, že na světě nejsou samy a je to pro ně velkým zážitkem. Pro nás je největší odměnou, že dokážeme inspirovat některé děti k tomu, aby samy pomáhaly,“ říká koordinátorka projektu Khrystyna Novodvorska.

Všichni, kdo se chtějí do akce Vánoční balíček zapojit, se mohou obrátit na Charity v Arcidiecézi olomoucké. Bližší informace je možné najít na webu www.charitaproukrajinu.cz, kde je také odkaz na databázi, která obsahuje základní informace o věku, velikosti oblečení a obuvi dětí.

„Než lidé dárečky pořídí, je však třeba dbát našich pravidel. Balíček pro jedno dítě by měl obsahovat pouze nové věci, a to v hodnotě okolo 1 000 korun. Do balíčku nepatří cukrovinky a jeho hmotnost by neměla přesáhnout 4 kilogramy, v letošním roce je třeba dodržet ještě jedno nové pravidlo, a to přiložit seznam věcí, které jsou obsahem balíčku“ upozorňuje Khrystyna Novodvorska. Ti zájemci, kteří se nedostanou k internetu nebo do nejbližší Charity, se mohou na detaily dotázat na telefonním čísle: 581 115 218.

Vánoční balíček je nutno dodat na nejbližší Charitu nejpozději do 1. prosince. Lidé dobré vůle mohou akci podpořit i finančně, a to prostřednictvím účtu č. 4030207/0100.

Dagmar Jurčíková, ACHO