NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Ve Veselí nad Moravou oslavili den církevního školství a cestovali za poznáním

By Publikováno 2. 10. 2020 Aktuality, Školy

Žáci a pedagogové Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou si připomněli Den církevního školství, který každoročně připadá na svátek sv. Ludmily 16. září, vydali se také na exkurzi do hodonínské zoo a učili se v přírodě.

Letošní Den církevního školství jsme na naší Církevní základní škole ve Veselí nad Moravou oslavili společnou školní mší svatou, kterou celebroval P. Petr Bulvas, biskupský delegát pro pastoraci, který má v naší arcidiecézi na starosti právě církevní školství.

Po mši svaté měl otec Petr Bulvas setkání s pedagogy vyučujícími náboženství a poté navštívil žáky osmých a devátých tříd. Zde s žáky diskutoval o jejich pohledu na církevní školu, zajímal se o jejich postřehy, zájmy a bavil se s nimi o budoucnosti. Také žákům představil možnosti dalšího vzdělávání na církevních školách: na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži, Stojanově gymnáziu na Velehradě nebo na Střední odborné škola Svatého Jana Boska v Kroměříži.

Děkujeme otci Petrovi za jeho návštěvu a povzbuzení.

Exkurze ZOO Hodonín

V září se vydali žáčci druhých tříd na dobrodružnou cestu za zvířaty do Hodonína. Děti měly možnost pozorovat chování nejrůznějších zvířat, seznámily se s místy jejich výskytu ve volné přírodě, některá si mohly i nakrmit. Na závěr prohlídky si děti procvičily svoji obratnost na prolézačkách.

Učíme se v přírodě

Druháci se vypravili do veselského parku, kde se zúčastnili vzdělávacího programu VIS Bílé Karpaty s názvem Život u vody a ve vodě. Žáci se seznámili se sladkovodními rybami a hmyzem, který můžeme v blízkosti vody vidět. Naučili se také vývojová stádia žáby a stavbu těla ryb. Učení v přírodě se všem líbilo a bylo ideálním startem do učiva prvouky.