NAVRCHOLU.cz

Karanténa svatohostýnské duchovní správy pokračuje, mše svaté o víkendu ovšem budou

By Publikováno 15. 9. 2020 17 září, 2020 Zvyrazneny

Kvůli karanténě, do které byli zkraje týdne posláni členové duchovní správy na Svatém Hostýně, se na poutním místě ruší většina bohoslužeb s účastí lidu. Podle pravidelného rozpisu se ovšem slaví i nadále a sledovat je lze buď prostřednictvím webové kamery, anebo venku v okolí baziliky, které je ozvučené.

Veřejnosti budou přístupné celkem čtyři víkendové bohoslužby: v sobotu i neděli od 9.00 a od 10.15. Celebrovat je budou hostující kněží odjinud, v sobotu od 10.15 například P. Vojtěch Kodet, OCarm. v rámci plánované poutě lékařů a pracovníků ve zdravotnictví. Účastníci při nich musejí zachovat veškerá nařízená opatření, vedle roušek třeba i to, že přítomní mohou být jen sedící lidé, vzdálení od sebe v náležitých rozestupech. Pro všechny ostatní je k dispozici ozvučený prostor kolem baziliky, i zde se ovšem doporučuje zachovávat rozestupy.

Testy všech členů komunity, kterou kromě kněží tvoří také řeholní sestry a laičtí pracovníci, prokázaly ve čtvrtek přítomnost koronaviru u dvou osob. Naopak ubytování, provoz restaurací a pohyb po vrcholu Hostýna fungují bez omezení.