NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc pořádají den s lesní pedagogikou

By Publikováno 10. 9. 2020 23 září, 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Svatý Kopeček Mapa

Společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, která je správcem největšího soukromého lesního majetku v České republice, pořádá v úterý 22. září 2020 den s lesní pedagogikou s názvem „Po stopách zvěře“. Akce se uskuteční ve venkovním areálu sídla společnosti na Svatém Kopečku a návštěvníkům nabídne zábavný a naučný program pro celou rodinu.

Brány venkovního areálu Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. se široké veřejnosti otevřou v úterý 22. září. V dopoledních hodinách bude program patřit mateřským a základním školám, které budou mít za úkol následovat stopy zvěře a splnit soutěžní disciplíny spojené s lesní tematikou. Podobný program, doplněný o výtvarné dílničky a ochutnávku produktů z lesa, čeká i na návštěvníky z řad široké veřejnosti od 14.00.

„Účastníci akce se zábavnou formou seznámí s lesním biotopem, funkcemi lesa, naučí se o dřevě či se mohou dozvědět něco o myslivosti. Pro nejmenší jsou připraveny výtvarné dílničky, kde si děti mohou vyrobit zvířecí masku,“ popisuje připravovaný program jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Petr Skočdopole a dodává, že akce je přizpůsobená bezpečnostním opatřením v souvislosti s probíhající epidemií.

„Vzdělávací akci jsme původně plánovali na jaro letošního roku, abychom navázali na loňský první ročník, ale bezpečnostní situace tomu nedovolila, proto jsme se rozhodli program přesunout na podzim,“ vysvětluje jednatel a dodává, že akce proběhne ve venkovním areálu v souladu s aktuálními bezpečnostními opatřeními.

Více informací zájemci naleznou na webu www.alsol.cz.

Dagmar Málková, ALSOL