NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Rodiny s dětmi se na Hostýně loučily s prázdninami a prosili o požehnání do nového školního roku

By Publikováno 31. 8. 2020 3 září, 2020 Fotogalerie

Při Arcidiecézní pouť rodin, kterou i letos uspořádalo poslední prázdninovou sobotu na Svatém Hostýně Centrum pro rodinný život, lidé děkovali za prožité letní měsíce a prosili o pomoc do nového školního roku.

K ohlédnutí za uplynulými měsíci vybídl přítomné také hlavní celebrant mše svaté biskup Josef Nuzík, který zastoupil arcibiskupa Jana Graubnera. „Projděte si v duchu všechna místa, která jste navštívili, a možná uvidíte, že jich nebylo málo – přestože možnosti cestování byly omezené,“ zmínil ve své homilii. Přes všechnu radost z poznávání je ale teď podle něj třeba se vrátit na to nejdůležitější místo. „Pro Svatou rodinu jím byl Nazaret, pro nás je to tam, kde bydlíme, kde chodíme do školy nebo pracujeme,“ zmínil a dodal: „Prosme Pannu Marii, abychom v tomto svém Nazaretě uměli žít a milovali ho.“

K lepšímu životu v rodině, ve škole nebo práci pak podle něj vede schopnost snášet se navzájem a odpouštět si. „Uplynulé měsíce nás naučily, že to nejdůležitější jsou vztahy. Pak se nemusíme bát ani toho, co přijde, protože Bůh nám chce pomáhat,“ řekl také a pokračoval: „Rodina, která se modlí, se nerozpadne. Tím, že jste přišli, ukazujete, že se společně modlíte. Pokračujte v tom i dál! Nevíme, co nás čeká, ale víme, že když budeme spojeni v modlitbě, obstojíme.“

V závěru bohoslužby pak přijal nejen poděkování jménem přítomných rodin, ale také dort pro arcibiskupa Graubnera, který právě toho dne oslavil své 72. narozeniny. A s poděkováním vystoupil také biskupský delegát pro pastoraci P. Petr Bulvas, který připomenul, že touto poutí se slaví i 30. narozeniny arcidiecézního Centra pro rodinný život. „Všem spolupracovníkům patří díky za to, co se dosud podařilo vykonat,“ dodal.

Následující hodiny pak patřily zejména dětem. Pracovníci děkanátních center pro rodinu připravili například divadelní představení Dana Taraby, stanoviště se soutěžními úkoly nebo narozeninové losování cen. Poutní program pak odpoledne uzavřela společná modlitba.

Fotogalerie (Milena Machálková / Člověk a Víra)