NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Fotografická výstava v katedrále chce ukázat duchovní rozměr člověka

By Publikováno 17. 8. 2020 Aktuality

Průřez významnými církevními událostmi loňského roku nabídne fotografická výstava, která bude od 23. srpna do 26. září 2020 k vidění v lodi olomoucké katedrály sv. Václava. Pořádá ji zde společenství Člověk a víra společně s arcibiskupstvím a místní farností.

„Fotografie představují průřez významnými událostmi loňského roku, jako byl Světový den mládeže v Panamě nebo příprava mariánského sloupu pro Staroměstské náměstí v Praze, ale také běžné dění: opékání špekáčků při farní pouti na Provodově nebo jedinečný pohled z věže olomoucké katedrály,“ popisuje diecézní koordinátor fotografů Dominik Novák.

Celostátní nezisková organizace Člověk a víra zastřešuje práci 140 dobrovolných fotografů z celé ČR, kteří uměleckou formou dokumentují významné křesťanské akce českých církví v naší zemi i v zahraničí. Společenství je otevřeno novým fotografům, kterým nabízí jednak obecné školení v oblasti fotografie, jednak školení specifické, z hlediska sakrální fotografie.

Zájemci se s dosavadní prací sdružení mohou seznámit a s jejich členy navázat kontakt během výstavy. Ta je přístupná vždy od úterý do soboty v čase 8.00 – 18.00, o nedělích pak od 9.00 do 18.00.