NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Charita pro Libanon: vyhlašujeme sbírku na pomoc Bejrútu

By Publikováno 10. 8. 2020 9 října, 2020 Aktuality, Charita

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna 2020 otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si několik desítek mrtvých a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Hlavní město země, kterou v posledních desetiletích drtí hluboká hospodářská krize, postihlo po koronavirové epidemii další zdrcující neštěstí v podobě mohutné exploze. Zničené nebo poškozené domy, přeplněné nemocnice a hlavně desítky předčasně ukončených životů – to je bilance prvních hodin, která zdaleka nepostihuje obrovský rozsah katastrofy. Charita Česká republika proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím obyvatelům Bejrútu nazvanou Charita pro Libanon. Jakákoli částka zaslaná na účet číslo 55660022/0800, variabilní symbol 129, může pomoci lidem, kteří během několika vteřin přišli o střechu nad hlavou nebo o obživu.

Koronavirová krize prokázala, že nejsme slepí ani hluší k neštěstí, které postihlo druhé. Proto věříme, že dokážeme účinně pomoci i nyní.

DARUJTE HNED

Můžete také přispět jednorázovou nebo trvalou DMS
na číslo 87 777
ve tvaru
DMS CHARITASVET 30, 60 nebo 90
DMS TRV CHARITASVET 30, 60 nebo 90

Zdroj: www.charita.cz