NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Spirála velehradského Šroubku

By Publikováno 30. 7. 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Velehrad Mapa

Ve středu 19. srpna 2020 se na Velehradě uskuteční již počtrnácté hudební festival Šroubek. Velehradský poutní areál je pro něj nejen působivou kulisou, nýbrž také výzvou: Velehrad totiž symbolicky spojujeme se zrodem naší kultury. Dramaturgickým záměrem festivalu je proto dát prostor interpretům, pro které je důležitá jak hudba, tak také slovní sdělení. Dále také exponovat hudebníky, jejichž muzika není z českých radií tak často slyšet. Má tedy lehce alternativní nádech.

V letošním roce můžeme znovu přivítat na Velehradě Pavla Helana – českého písničkáře, zpěváka, kytaristu a pianistu, baviče a finalistu soutěže Československo má talent. Pozvání dále přijala hudební skupina Ponk a kapela Thecoffees. Začátek festivalu je v 19.00. Za příznivého počasí bude podium připraveno v poutním ambitu naproti kostelíku Cyrilka. V případě deštivého počasí se festival koná v Zimním sále Stojanova gymnázia. Vstupné na akci je dobrovolné.

Hudební festival Šroubek pořádá Matice velehradská již od roku 2007. V minulosti na něj přijali pozvání velmi zajímaví hosté, například Traband, Jiří Smrž, Jan Burian, Vladimír Václavek, Květy, Dagmar Andrtová Voňková, Roman Dragoun a skupina Jarret, Lucie Redlová, Lenka Lichtenberg, skupina Žamboši ad.

Každý šroubek má v sobě spirálu, která umožňuje pronikat do hloubky. Doufejme, že i ten velehradský, hudební Šroubek při svém čtrnáctém „vrubu“ udrží tento trend.

Zdroj: www.velehradinfo.cz