NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Celostátní setkání mládeže bude příští rok v Hradci Králové

By Publikováno 2. 7. 2020 Aktuality, Mládež

Město Hradec Králové bude hostit celostátní setkání mládeže v roce 2021.

Celostátní setkání mládeže (CSM) se v České republice koná přibližně jednou za pět let, poslední bylo v roce 2017 v Olomouci. V roce 2012 akci hostil Žďár nad Sázavou. Dvou posledních setkání se účastnilo kolem šesti tisíc mladých lidí. CSM představuje určitou obdobu největší světové mládežnické akce katolické církve, kterou jsou Světové dny mládeže.

Na začátku února přijal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek generálního vikáře královéhradecké diecéze Mons. Jana Paseku, ředitele Sekce pro mládež při ČBK P. Kamila Straka a vedoucího Diecézního centra pro mládež při Biskupství královéhradeckém P. Tomáše Hoffmanna. Společně jednali o organizačních záležitostech setkání, které se bude konat ve dnech 10.–15. srpna 2021.

„Jsem přesvědčený, že společně s kolegy ve vedení radnice vytvoříme veškeré podmínky a podporu akci, které jsou v možnostech města, jako mimo jiné poskytnutí veřejných prostranství, přístupů k energiím,“ řekl při schůzce hradecký primátor a dodal, že se touto akcí město významně zviditelní a že má rozhodně východočeská metropole mladým lidem co ukázat a nabídnout. Organizátoři ze strany církve na oplátku přislíbili, že se účastníci setkání rádi nezištně zapojí do života ve městě, zejména v oblastech, kde to Hradečané ocení. Jak sdělil P. Kamil Strak, setkání bude finančně kryté z několika zdrojů, zejména z grantů, projektů, sponzorských darů a účastnických poplatků.

Webové stránky

Sociální sítě: FacebookInstagram

Pavel Sršeň, Biskupství královéhradecké