NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Červená středa – setkání (nejen) organizátorů

By Publikováno 16. 6. 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Praha-Dejvice – Kolejní Mapa

Česká biskupská konference zve všechny, kdo ve svých farnostech nebo obcích uvažují o organizování aktivit k letošní Červené středě, na setkání ve čtvrtek 3. září 2020 od 16.00 do kostela sv. Vojtěcha v Praze 6-Dejvicích (Kolejní 4).

Na programu bude přednáška k tématu pronásledování pro víru, sdílení zkušeností z organizování aktivit Červené středy v minulých letech, technické rady a ukázky nasvětlování objektů červeným světlem.

Přihlašujte se prosím do 25. srpna na www.cervenastreda.cz.

Třetí ročník této veřejné připomínky lidí pronásledovaných pro víru se uskuteční ve středu 25. listopadu 2020. Všechny farnosti a společenství jsou opět zvány se zapojit vlastní aktivitou. Symbolem akce je červené světlo připomínající krev trpících – je možné např. uspořádat společnou modlitbu, liturgii za pronásledované, průvod s červenými svíčkami nebo nasvítit kostel nebo jiný objekt červeným světlem – dle možností a kapacit. Podněty pro organizaci naleznete na výše uvedeném webu. Iniciativa je organizována společně s Ekumenickou radou církví a Federací židovských obcí v ČR.

Irena Karlová, Česká biskupská konference (karlova@cirkev.cz)